Jump to content

Izračun/obračun godišnjeg odmora


299

Preporučene objave

Pozdrav

 

Molio bih malu pomoc, primljen sam na 6 mjeseci i 1.10 mi istiće ugovor i dobio 16 dana godišnjeg sa tim da znam da će me primiti za stalno. Ono što me zanima koliko godišnjeg bi trebao dobiti kada me prime za stalno - Tih 6 mjeseci mi je ukupan staž ali imam visoku stručnu spremu(za što sam čuo) da se dobije još godišnjeg:)

Pa aki bi mi neko mogao Molim vas reč koliko godišnjeg bi trebao dobiti ili bar kako da si sam izračunam

Unaprijed puno hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije nego ti istekne tih 6 mjeseci imaš pravo na tzv.razmjerni dio koji se računa kao 1,5 dana po mjesecu. Dakle u tih 6 mjeseci imaš pravo na 9 dana. Ako ti je poslodavac dao 16, dobio si i više nego si trebao.

 

Drugo, nakon 6 mjeseci staža imaš pravo na cijeli godišnji za ovu godinu koji mora biti najmanje 18 dana, s tim da ti je naravno u to uračunato i ovo što ćeš potrošiti prije isteka 6 mjeseci. (da, da, ne biste vjerovali, ima ljudi koji misle da nakon 6 mjeseci dobiju 'novih' 18 ili koliko već dana, ima čak i onih koji su tri tjedna na kolektivnom, a onda još traže 4 tjedna godišnjeg jer se kao po njihovom kolektivni ne računa- zamisli, bili bi ljudi 2 mjeseca u godini doma).

Dakle, mora ti poslodavac dati 18 dana sveukupno. Sve ostalo je regulirano Pravilnikom o radu ili kolektivnim ugovorom. Ako je njima predviđeno još neki dani na spremu, dobiti ćeš ih. Ako ne, imaš na tih 18 dana, više poslodavac nije obvezan, nigje u zakonu ne piše da ti mora dati na stručnu spremu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

:ljut: Joj kak me ljuti kad ljudi ne čitaju što im odgovorim...lijepo sam Vam napisala da Vam poslodavac nije obvezan dati ništa na stručnu spremu, osim 18 dana. Ako nije regulirano drugačije kolektivnim ugovorom ili Pravilnikom o radu. Tražite na uvid iste jer na to imate pravo, pa tamo piše koliko imate dana s obzirom na stručnu spremu. To je samo par dana, u mojem slučaju je recimo 3 za visoku stručnu spremu.

 

Ovo za frenda je teško ovako protumačiti, malo ste nabacali, a i čini mi se da to nije baš tak kak ste napisali jer nema logike. Uostalom, otkud znate koliko ima prijatelj dana? Jer je on tako rekao?

Nema veze ako je čovjek primljen na neodređeno ili određeno, da bi stekao pravo na cijeli GO ako mu je to prvi posao, mora proći 6 mjeseci.

 

Ali, ako bolje razmislim, ako ste Vi dobili 16 dana dok još na njih niste imali pravo, a Vaš prijatelj 20, a nema staža, očito je Vaš poslodavac neki koji daje super uvjete! Napišite koji da i ja pošaljem zamolbu! :palac:

 

Dakle, proučite Vaše interne Pravilnike jer to u Zakonu ne piše što Vi pitate.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zahvaljujem na odgovoru ali nema potrebe odmah za ljutnjom:)

 

Pitao sam za stručnu spremu jer su mi rekli da obavezno dobijam na to, a nadam se da ću dobiti 3 kao i vi:)!

 

A moj prijatelj ne radi u istoj firmi i nije odmah dobio, prvo je radio 3 mjeseca pa tek onda za stalno ali imate pravo mogu mu samo vjerovat na riječ da je dobio 20 dana ali čemu služe prijatelji ako ne valjda da govore istinu:)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija