Jump to content

perkrsajni nalog


kova77

Preporučene objave

zaustavio me policajac na motoru sa upaljenim rotacijama i rekao mi je da sam na pjesacko semaforu prosao koz crveno pregledao mi je gepek i vidio da imam plin za koji nemam atest.dobio sam kaznu na koju se mogu zaliti u roku osam dana za crveno 1000 kuna i tri mjeseca oduzimanje vozacke a za plin 500 kuna.pa mea interesira dali mi se moze naplatit kazna za plin a nisam bio na vanrednom tehnickom pregledu a sto se tice crvenog svijetla ja znam da nisam prosao vec da sam stao na crveno a policajac me zaustavio motorom dva kilometra od semafora .ima li kakve pomoci

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Gepek mu niste trebali otvoriti, za to mu treba sudski nalog ili odobrenje vlasnika vozila.

 

Za crveno, bili krivi ili ne, platit ćete, jer naš Prekršajni zakon kaže da ono štopolicajac kaže da je vidio jest dokaz, po Zakonu.

 

Možete probati u sučeljavanju s dotičnim dokazati da on to nije mogao vidjeti.

 

Ovakve nebuloze možemo riješiti samo na izborima. Do tada, mi smo sanske koze, a gospoda iz "demikratke zajednice" nas deru.

 

Sretno!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Victor+/-y je napisao:

Gepek mu niste trebali otvoriti, za to mu treba sudski nalog ili odobrenje vlasnika vozila.

 

Za crveno, bili krivi ili ne, platit ćete, jer naš Prekršajni zakon kaže da ono štopolicajac kaže da je vidio jest dokaz, po Zakonu.

 

Možete probati u sučeljavanju s dotičnim dokazati da on to nije mogao vidjeti.

 

Ovakve nebuloze možemo riješiti samo na izborima. Do tada, mi smo sanske koze, a gospoda iz "demikratke zajednice" nas deru.

 

Sretno!

 

a nebi ga pokudili što je ugradio plin i nije otišao na tehnički da tamo sve pregledaju da nas u vožnji nebi dignuo u zrak!!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nisam sudac, te ne sudim nikome. Ovdje se radi o pravnom sustavu, a ne o nečijoj krivici ili kazni.

 

Što se tiče plina, i sam sam ga nekad koristio (mada legalno), i znam da nitko još nije odletio u zrak zbog ilegalnog korištenja, već zbog gluposti (npr. držanje takvog automobila u zatvorenom prostoru i sl.).

 

Zakon kažnjava ilegalnu instlaciju zbog dodatne cestarine, a ne zbog neispravnosti. Državi treba para, a ne sigurnosti.

 

U svakom slučaju, i legalan se isplati, pa zaista, nema razlog voziti "ilegalca". :sofer:

 

Sretno i hvala na primjedbi!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kova77 je napisao:

zaustavio me policajac na motoru sa upaljenim rotacijama i rekao mi je da sam na pjesacko semaforu prosao koz crveno pregledao mi je gepek i vidio da imam plin za koji nemam atest.dobio sam kaznu na koju se mogu zaliti u roku osam dana za crveno 1000 kuna i tri mjeseca oduzimanje vozacke a za plin 500 kuna.pa mea interesira dali mi se moze naplatit kazna za plin a nisam bio na vanrednom tehnickom pregledu a sto se tice crvenog svijetla ja znam da nisam prosao vec da sam stao na crveno a policajac me zaustavio motorom dva kilometra od semafora .ima li kakve pomoci

 

Gle prijatelju, poslušaj moje viđenje tog problema!!

 

Nemoj savjetima uvaljivat druge da čine gluposti!!

 

Činjenica je da djelomično imaš pravo ali ako hoćeš pomoći ljudima, onda im ovdje daj linkove zakona i pravilnika u kojima mogu pročitati što im se može dogoditi kad ne žele otvoriti hebeni gepek!!

 

Kao prvo i osnovno, svaki policajac ima pravo sukladno ZKP-u zadržat osobu 6 sati do dobivanja naloga a pretragu,

 

Drugo, sukladno Zakonu o policiji ima pravo nasilno otvarati i pregledavati u cilju pronalazaka i oduzimanja predmeta pogodnih za napad i samozljeđivanjep

 

Treće, mogao ga je poradi toga plina lagano odvesti na izvanredni tehnički pregled, gdje bi ovaj lagano popušio kitu i platio kaznu od 1000 kuna Članak 258.ZSPC-a

 

Te odvjetničke floskule tipa : ne otvaraj gepek trebaju nalog su mi baš supač!!

 

Šta da ga je policajac zatražio da mu pokaže rezervni kotač, koji je sukladno ZSPC-u, odnosno Pravilniku o tehničkim uvjetima koje moraju ispunjavati vozila na cestama dužan posjedovati?? :kavica:

 

Jel ti furaš rezervni kotač pokraj sebe??? :smijeh: da ne moraš otvarat gepek??

 

Kazna za ne posjedovanje opreme je 700 kuna i još napališ policajca svojim odvjetničkim sranjima o gepeku i dobiješ par kazni za neljepnicu na šajbi, prljave pločice i nakupiš par tisuća kuna jer si preponosan za otvaranje gepeka!!

 

Još policajac na kavici :kavica: u postaji prepriča taj događaj kolegama, pa ti se onda počinju prečesto događati zaustavljanja po cesti!! :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

očito da se ovaj događaj dogodio prije 17.06.2008. godine jer su kazne pisane po starom zakonu. danas je kazna za preinake 1.000 kuna. ukoliko korisnik vozila posjeduje račun o ugradnji plina ne stariji od 15 dana od dana zaticanja i predoči ga prekršajnom sudu, neće platiti kaznu za neregistriranu plinsku instalaciju

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija