Jump to content

Natjecaj, odbijenica, zalba


adamm

Preporučene objave

Nadam se da netko zna sto se moze uraditi u ovom slucaju.

 

Dobio odbijenicu za posao u skolskoj ustanovi, gdje pise da ja nisam primljen.

U redu, ali posto zivim u relativno maloj sredini, gdje se sve sazna, osoba koja je primljena ne moze ispuniti uvjet da ima ispravnu potvrdu o nekaznjavanju (cijelo mjest zna) a i da je bez prekrsaja u prometu. Doticna osoba ili nije prilozila potvrdu ili ju je netko lazirao.

Bilo je navodno i ostalih nepravilnosti (neke kuverte nisu niti otvorene? itd ... a ti ljudi su primili odbijenice)

 

Gdje, kako i kome uloziti zalbu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

lexjadertina je napisao:

Mislim da Vam u odbijenici piše gdje i kome se žaliti. Mislim da žalbom nećete postići ništa. Samo Vas mogu "zapamtiti". Puno je bolje da zovete novinare iz nekog od većih dnevnih glasila, npr. Jutarnji list. Novina se svi boje :)

 

 

Cijela odbijenica izgleda strahovito jadno pocevsi od vrste i kvalitete papira pa nadalje s obzirom da dolazi od skolske ustanove to je totalno neprimjereno.

Ne spominje se nista u vezi bilo kakve mogucnosti zalbe ili sl. samo je navedeno 10 rijeci i to je to.

 

Nemaju me za sto zapamtiti, nije moje zanimanje vezano za skolstvo, ali ako organiziram novine onda ce me tek zapamtiti, zar ne.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Možete se žaliti na izbor kandidata po natječaju ravnatlju u roku od 15 dana od dana primitka odbijenice.

U žalbi svakako morate navesti i razlog zbog kojega se žalite. Prva stvar: da li ste stručna osoba za taj posao? i da li je izabrani kandidat stručan?. Ako su oba odgovora potvrdna, jedino kao razlog žalbe možete navesti sumnju u nepotpunu dokumentaciju traženu u natječaju izabranog kandidata, te zatražiti uvid u natječajnu dokumentaciju.

Naravno to vam ravnatelj može, ali i nemora odobriti. Pitanje je kako možete dokazati da izabrani kandidat nije priložio uvjerenje o nekažnjavanju?

U svakom slučaju odluka je na vama.

Javite o ishodu? Ako je vaša pretpostavka točna pohvaljujem vašu hrabrost, a ako nije opet ponavljamo priču o vezama i vezicama, što nemora uvijek biti istina.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija