Jump to content

trebam pravni savjet


snjezana

Preporučene objave

brat mi je umro prije dvije godine i danas dobijem pismo od osiguranja da moram platiti 56000 kuna jer mi je brat bio sudužnik nekom radnom kolegi koji taj kredit ne vraća.da li je to moguće da nakon dvije godine od kako je preminio i prošla ostavinska rasprava kojom sam ja jedini nasljednik naše kuće da se mene tereti a ja o svemu tome nisam niti znala niti sad znam osim da moram kod odvjetnika.molim da me neko savjetuje i da znam da li ja to stvarno zakonski moram platiti hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako po zakonu punomoć prestaje važiti smrću opunomočitelja

(osobe) logično je da i jamstvo prestaje važiti smrću jamca

provjeri dokumentaciju koju je potpisao brat i kada je potpisao a s obzirom da te terete trebali bi ti istu dati na uvid i kopije iste dokumentacije na tvoj zahtjev.

on nije digao kredit i to nije njegov dug.

da je on digao kredit tj. napravio dug ,bila bi dužna vratiti do visine nasleđenog djela ,prihvatila si nasljedstvo.

postoji i drugi jamac kao i dužnik sa imovinom.

smatram da ti nisi u ovom slučaju ugovorni obveznik.

tema je za sud ali rastu kamate

prouči Zakon o obveznim odnosima N.N 35/05 (andall,GPP net,Pravokutnik),osobito dio o ugovorima i jamcima

ili se savjetuj sa pravnikom (odvjetnik u mjestu)

ako osiguranje traži vračanje navedene svote možda je vaš brat imao životno osigranje ili osiguranje kredita.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija