Jump to content

problemi s etažiranjem


cici2909

Preporučene objave

Help me! Nasljedila sam stan kojeg sam htjela etažirati ali su se pojavili problemi. Naime na toj čestici na kojoj je upisan taj stan nalazi se i jedan poslovni prostor koji je navodno u vlasništvu grada ali u papirima iz gruntovnice piše da su 2/3 čestice moje a 1/3 od nekih ljudi koji su umrli prije cca.30-ak godina? Grad kao vlasnik se ne spominje u papirima a on koristi taj poslovni prostor. Što sad napraviti? Kako saznati tko su pravi vlasnici ostatka te čestice kako bi znala kome se obratiti vezano za suglasnost o etažiranju, te kako pronaći nasljednike tih ljudi koji su umrli prije 30-ak godina. Zapela sam i molim vas za pomoć!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kolko znam , ovlašteni inž. možete napraviti elaborat etažiranja, a suglasnost i očitovanja se potpisuju posebno kao popratni dokumenti koji se predaju uz elaborat. Onaj tko izrađuje elaborat (ovlašteni inž), može, a ne mora napisati suglasnosti i očitovanja. To sve nakon što tehnička struka napravi svoj dio: utvrdi sve posebne dijelove nekretnine, zajedničke nedjeljive dijelove i zajedničke korisne prostore, te na osnovi toga izračuna korisne vrijednosti i suvlasničke omjere, može napisati

 

javni bilježnik ili odvjetnik koji će znati kako postupiti sa umrlima i onima koji su vjerojatno evidentirani u zbirci položenih ugovora, a ne u vlasničkom listu.

 

sa tako napravljenim suglasnostima i očitovanjima, elaborat se predaje na ovjeru u upravni odjel za prostorno uređenje, a onda u gruntovnicu. ako nešto fali, sud poziva one čiji potpisi fale, ili nažalost nekad vraća elaborate, ali tada se zna šta točno fali i koga treba tražiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija