Jump to content

Visoki prekršajni sud


tom1982

Preporučene objave

Stiglo rješenje s visokog prekršajnog suda, povodom prekršaja koji sam počinio vozeći pod utjecajem alkohola (0.80 promila). Prekršaj se desio 26.04.2006. godine, u rješenju koje sam dobio jučer znači 08.09.2008. piše da je sjednica za moj predmet bila 23.04.2008.

 

Pod rješio je piše :

1. U povodu prigovora koji se smatra žalbom okrivljenika, po službenoj dužnosti preinačuje se pobijani prekršajni nalog u dijelu odluke o primjeni negativnih bodova na način da se ova odluka ukida

 

2. Prigovor koji se smatra žalbom okrivljenika se odbija kao neosnovana i pobijani prekršajni nalog potvrđuje u pobijanom, a nepreinačenom dijelu.

 

Kazna je 2000 kuna , vozačka na tri mjeseca, a kazneni bodovi se ne pridodaju odmah jer to više nije zaštitna mjera nego će se kasnije kao pravna posljedica osude nakon pravomoćnosti prekršajnog naloga evidentirati u evidenciju vozača. znači prošlo je skoro 2 i pol godine a da nisam ništa dobio prije ovoga dokumenta. Nema nikakve uplatnice za platit kaznu, niti nikakav datum da bi trebao predati vozačku na "čuvanje", to bu vjerojatno policija sad pokrenula

Da li je to sve sad gotovo i moram kaznu platit ili postoji mogućnost zastare???

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Visoki prekršajni sud odlučio u roka

prekršaj učinjen 26.04.2006.g.

rješenje VPS doneršeno 23.04 2008.g.

rješenje dostavljeno 08.09.2008.g.

VPS odlučio u roku od dvije godine

rješenje postaje izvršno u roku od 15 dana od dostave

Na forumu iznijeta iskustva kada VPS dostavi rješenje na žalbu u roku kada bi bila zastara ali sa navedenim datumom održavanja sijednice unutar zastarnog roka a s ciljem da se izbjegne zastara.

mislim da češ 15 dana po primitku rješenja ,kada rješenje postane pravomočno ,dobiti uplatnice i poziv PP.

vjerovatno če im trebat i dosta više od 15 dana.

 

ukoliko smatraš da si oštečen, da nisu o tvojoj žalbi odlučili u skladu sa zakonom čime ti je povređeno ustavno pravo ostaje ti jedinu Ustavna tužba koju podnosiš Ustavnom sudu u roko 30 dana od primitka rješenja VPS.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma ja sam se žalio samo da mi ne uzmu vozačku koja mi treba zbog posla. Nije li logično da je prošlo dvije godine pošto će rješenje tek 23.09.2008. postati pravomoćno?

Nisam baš upoznat s tim stvarima.

Da li se ikako može izbjeći izvršenje neprimanjem tih uplatnica i poziva u PP?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Rješenje je pravomoćno. Nemoj ništa derati, kako ti savjetuje ovaj stručnjak gore, jer ti to u ovom slučaju neće pomoći. Sada teče rok za izvršenje pravomoćnog rješenja, a koje se prisilno može naplatiti putem porezne uprave, odnosno putem zamjene kazne zatvora od jedno recimo 30 dana.

 

Ukoliko po pozivu ne dostaviš vozačku tamo gdje bi istu trebao dostaviti, policajci će ti povremeno kucati na vrata, tako dugo dok te ne pronađu i istu ti ne oduzmu.

 

Sumnjam da bi mogao ikako izbjeći izvršenje ove pravomoćno presuđene stvari.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija