Jump to content

imovina


megi32

Preporučene objave

Postovani ako moze koji savjet na slucaj koji cu navesti bila bi vrlo zahvalna

Frend se rastao,bili su u braku godinu dana i za vrijeme braka su kupili stan,na njegove ime je on digao namjenski stambeni kredit od 38,000 eura,hipoteka je jamac i zivotno osigurnje i jos je imao za otplatit 4000eura sto je ostalo bivsem vlasniku stana da otkupi cijeli stan i to je pruzeo na sebe,nekih 160 kn mjesecno.Nakon razvoda koji je zavrsio sad,bivsa zena pokrece spor glede imovine trazeci svu pokretninu koju je njena rodbina kupila za njihovo vjenčanje,a zatima da ga isplati za vrijeme koje nije vise bila u stanu u vremenu od 01.04.2007.do 01.09.2008.i da onda imam pravo na 1/2 tržne najamnine.Što sud sad moze odrediti kao opciju,buduci da on želi ostati u stanu,da li ga sud moze prisliti da se stan proda i onda podijeli novac,ali onda jos ostaje kredit koji tereti njegovu placu na 38,000 eu koje je uzeo za kupnju stana,iako se cini da ona hoce taj stan.Eto pa ako netko zna koje su sve moguce opcije neka napise,bilo bi od velike pomoci buduci da kolega nema novac za odvajtnika i jos i placa aliman.za malodobnog sina od 3 god.u iznosu od 800 kn mj.i sad je na bolovanju jer je bolestan.Lijep pozdrav

:-?:-?:-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pokretnina koju je njena rodbina kupila nije više njena pokretnina. Ona je kupljena kao dar mladencima pa već predstavlja bračnu stečevinu. Jedna cipela njoj, jedna njemu. :-D Doslovce. :-)

 

Ne razumijem ovaj dio - možeš li pojasniti?

 

...zatim da ga isplati za vrijeme koje nije vise bila u stanu u vremenu od 01.04.2007.do 01.09.2008. i da onda imam pravo na 1/2 tržne najamnine.

 

Nadalje, tko je upisan kao vlasnik stana u zemljišnim knjigama? On 1/1 (dakle, kao samovlasnik) ili oboje u jednakim dijelovima kao suvlasnici (1/2) ili u nekom drugom omjeru?

 

Sve moguće opcije bilo bi previše nabrajati i predugo bi trajalo opisivanje, jednostavnije je da ti odgovoriš na konkretno postavljena pitanja pa da ti se onda na osnovi takvog činjeničnog stanja ponudi odgovor.

 

Btw - bolji ti je bio prethodni avatar - vrati nogice :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pa i meni je to bilo cudno kad je odvjetnik napiso jer sve sto je u braku steceno je bracna stecevina,a za stan je upisan samo on,ali to su stekli u braku i to onda kontam da nije bitno,da i ona ima pravo na stan,ona njega hoce isplatit tj.sve rate za kredti od stana za godinu dana sto nije zivjela vise s njim,pa kao da onda ima pravo na 1/2 svih koristi od stana,u biti sam prepisala sta je pisalo u dopisu od njenog odvjetnika :-?

hvala na trudu iako si protiv mog oka :-D:-D:-D:-D:palac:

vasem zahtjevu cijenjeni ne mogu udovoljiti :smijeh::smijeh::smijeh:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

megi32 je napisao:

pa i meni je to bilo cudno kad je odvjetnik napiso jer sve sto je u braku steceno je bracna stecevina,a za stan je upisan samo on,ali to su stekli u braku i to onda kontam da nije bitno,da i ona ima pravo na stan,ona njega hoce isplatit tj.sve rate za kredti od stana za godinu dana sto nije zivjela vise s njim,pa kao da onda ima pravo na 1/2 svih koristi od stana,u biti sam prepisala sta je pisalo u dopisu od njenog odvjetnika :-?

hvala na trudu iako si protiv mog oka :-D:-D:-D:-D:palac:

vasem zahtjevu cijenjeni ne mogu udovoljiti :smijeh::smijeh::smijeh:

 

jos da dodam informaciju da se bivsa zena odmah iselila dakle od 01.04.2007.pa me zanima d li se tu moze nesto izvici:)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija