Jump to content

Kaznena prijava za gospodarski kriminal


moses

Preporučene objave

Koristim nick kolegice.

Bivši poslodavac prijavio me krim policiji zbog navodne krađe. Radio sam na prodaji putnih karata, nekoliko dana prije isteka ugovora na određeno dobio sam otkaz zbog krađe. Dokaz na kojem se temelji prijava je nekoliko kupona odnosno kopija blok karata na kojima je moj rukopis (iznos cijene). Optužba glasi da sam ukrao čitav blok karata i prodavao ih za svoj džep.

 

Budući da nemam načina da dokažem da mi je stvar podmetnuta što mi je dalje za očekivati? Angažirao bih odvjetnika, budući da se bojim da je ipak moguće da nevin čovjek završi osuđen za nešto što nije učinio.

 

Dokazi su mi podmetnuti jer se radi o kartama koje sam regularno prodavao ali netko od kolega je jednostavno sakrio ili uništio čitav blok iz kojeg su izvađene a evidencije kod poslodavca ne postoje.

 

Da li da angažiram odvjetnika za radno ili kazneno pravo?

 

Iznos za koji me terete je 2800 kn. :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

moses je napisao:

....

 

Dokazi su mi podmetnuti jer se radi o kartama koje sam regularno prodavao ali netko od kolega je jednostavno sakrio ili uništio čitav blok iz kojeg su izvađene a evidencije kod poslodavca ne postoje.

 

Da li da angažiram odvjetnika za radno ili kazneno pravo?

 

Iznos za koji me terete je 2800 kn. :-?

 

Ovo mi se čini dosta dobrim temeljem za pozivanje na presumpciju nevinosti.

 

Očito, treba Vam odvjetnik za kazneno pravo.

 

Usput, ako poslodavac nema evidencije karata, što na to kažu poreznici?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Puno hvala, ali imam još jedno pitanje: u kojem trenutku angažirati odvjetnika? Poručili su mi inspektori da će me zvati na još jedan razgovor. Nakon toga?

 

Tvrtka je inače u blokadi oko dvije godine, a dio karata prodaje se po nalogu šefa na crno, pa se određen dio blokova uopće ne registrira nigdje. Razmišljao sam da ih prijavim poreznoj upravi ali o tome ću još vidjeti nakon što riješim svoj problem, budući da se radi o lokalnom drmatoru koji ima jako zaleđe, iako je prije par godina i sam bio osuđen na 6 mjeseci zatvora zbog gospodarskog kriminala kao direktor banke.

 

Htio sam se samo uvjeriti da li je moguće da ta i takva tvrtka mene potpuno nevinog ganja preko suda i uopće da se usude u čitavu priču upetljavati krim-policiju obzirom na to što se sve tamo događa.

 

Koji je mogući scenario za prijavu radi djela pronevjere, kako kažete?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Samo da se pohvalim: kaznena prijava je povučena, od strane poslodavca, nakon što mu je bila inspekcija i nakon što je uvidio da će policija morati proučiti njegovu poslovnu dokumentaciju radi utvrđivanja kaznenog djela :policajac:

 

Ali moram priznati da je ovo u mom skromnom dosadašnjem iskustvu bio zaista najmaštovitiji otkaz/prekid radnog odnosa. :klanja:

 

Hvala svima!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 mjeseci kasnije...

Podižem temu jer imam novu epizodu: danas sam dobio poziv sa prekršajnog suda da se pojavim kao svjedok u postupku protiv bivše firme. Pretpostavljam da se radi o prijavi koju je pokrenula inspekcija rada zbog toga što mi tjednima nakon "otkaza" nisu htjeli vratiti radnu knjižicu i odjave sa osiguranja....na što da se koncentriram u iskazu?

 

Inspektorica rada svojedobno mi je rekla da se poslodavac pred njom branio tako što je rekao da su oni mene zvali da dođem po dokumente ali da ja nisam htio....ne znam kako to misle dokazati

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pronašao sam dopis s povratnicom u kojem sam tražio povrat dokumenata koji sam im uputio nakon proteka zakonskog roka. Dopis nisu htjeli preuzeti pa mi se vratio. Fotokopija takvog dopisa priložena je svojedobno i inspektorici rada.

 

U međuvremenu sam ih nazivao desetke puta u ured, na mobitele, odlazio u agenciju tražeći dokumente. Nisu se htjeli sresti samnom. Nemam dokaza o tome osim supruge kao svjedoka, jer me vozila svaki put. Nažalost SMSove koje su mi upućivali sa mobitela direktora nemam sačuvane.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija