Jump to content

Kaz. prijava koja je jos na ploliciji-razlog???


juman

Preporučene objave

Molio bih nekoga iz struke da mi objasni ovu moju situaciju.

Naime u 5 mjesecu 2008 sam priveden sa prijateljima na policiju pod sumljom da sam krivolovio u tuđem lovistu. Obavljene su sve radnje policije ( zapljena oruzja,kucni pregled, zapljena opreme..) Na policiji nisam dobio nista na potpis tipa Priznanja ili nesto slicno, osim zapisnik o oduzimanju opreme. E sad postaje zanimljivo.. Naime saznao sam da jos do danas ( 4 mjeseca poslje ) nije predan slucaj lokalnom DO tj sve je jos na policiji. Zasto policija to jos drzi kod sebe i ima li pravo na to, te ako ima koliko dugo mogu to raditi? Cijela njihova prica je klimava i neutemeljena ( vjerovatno ljubomora i inat ) i vjerovatno postoji mogucnost da nije za prijavu, pa mozda svojevoljno zadrzavaju nase stvari, s obzirom da su isti inspektori i lovci. Nadam se da sam bio dovoljno jasan i detaljan sa pitanjem. Molim vas za pomoc. Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nas su zaustavili autom i u jednom je bio odstreljeni vepar. oruzja nije bilo u nijednom autu. Znaci nismo imali nikakvu opremu ili oruzje kraj sebe. Ako je to onda "nedokazivo", vjerovatno je to razlog zasto to nije jos poslano na ODO. Dali ja mogu kako SLUZBENO provjeriti jeli predmet stigao na ODO? Ili ako nije i postoji neka nepravilnost u postupku policije, na osnovu cega mogu doci u policiju i trazit povrat oruzja i ostalog zapljenjenog? Jednostavno mi nije jasno sta da napravim sljedece jer ovako cekanje mi se cini glupo i pasivno. Glupo mi je da neko zbog privatnih razloga odugovlaci a nema legalne osnove. Imate kakvu ideju utemeljenu na nekom clanku zakona?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zavisi gdje je i kako je odstrijeljen vepar. ukoliko je odstrijel izvršen u vašem lovištu i imali ste dozvole za lov onda je lov vjerovatno izvršen zakonito, no ukoliko niste posjedovali dozvole za lov ili ste sa odstrijeljenim veprom u autu u tuđem lovištu onda vjerovatno ima elemenata nezakonitog lova, jer sve i da kažete da ste vepra samo našli ne vrijedi, jer ako nije upoznat lovočuvar ili lovnik smatra se da ste u nezakonitom lovu, i u tom slučaju nije važno što nije pronađeno oružje.

vezano za postupak i oružje možete jednostavno otići do policije koja je to radili i oni su dužni da vam kažu šta je sa predmetom.

osobno mislim da oružje više nikada nečete dobiti, jer se danas bez oružja ostaje tako lako, a ako su vam pronašli ubijenu divlju svinju..... :-o

jedino vas može tješiti što se nezakoniti lov veoma teško, skoro nikako, dokazuje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

juman je napisao:

Molio bih nekoga iz struke da mi objasni ovu moju situaciju.

Naime u 5 mjesecu 2008 sam priveden sa prijateljima na policiju pod sumljom da sam krivolovio u tuđem lovistu. Obavljene su sve radnje policije ( zapljena oruzja,kucni pregled, zapljena opreme..) Na policiji nisam dobio nista na potpis tipa Priznanja ili nesto slicno, osim zapisnik o oduzimanju opreme. E sad postaje zanimljivo.. Naime saznao sam da jos do danas ( 4 mjeseca poslje ) nije predan slucaj lokalnom DO tj sve je jos na policiji. Zasto policija to jos drzi kod sebe i ima li pravo na to, te ako ima koliko dugo mogu to raditi? Cijela njihova prica je klimava i neutemeljena ( vjerovatno ljubomora i inat ) i vjerovatno postoji mogucnost da nije za prijavu, pa mozda svojevoljno zadrzavaju nase stvari, s obzirom da su isti inspektori i lovci. Nadam se da sam bio dovoljno jasan i detaljan sa pitanjem. Molim vas za pomoc. Hvala

 

Da bi dobili odgovor nadopunite:

 

1. Da li ste zatečeni u lovištu ili van lovišta (u onom u kojem ste članovi ili nekom drugom)?

 

2. Da li ste imali dopuštenje za lov divljači?

 

3. Da li ste u trenutku zaticanja od policije imali kod sebe potvrdu o prijeklu divljači i njezinih djelova?

 

4. Da li je divljač bila označena pripadajućom markicom?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

darkoh je napisao:

jedino vas može tješiti što se nezakoniti lov veoma teško, skoro nikako, dokazuje.

 

Kao prvo, pitam darkah zasto je to tako tesko ili nikako dokazivo? U cemu je problem?

 

Drugo, odgovor OKANu

 

1. Da li ste zatečeni u lovištu ili van lovišta (u onom u kojem ste članovi ili nekom drugom)?

 

U lovistu, ali neki su tu clanovi i tog lovista, a neki nisu

 

2. Da li ste imali dopuštenje za lov divljači?

 

Ne, radilo se o vepru koji je cinio velike stete i postao je opasan za ljude. Moglo bi se rec da je odstreljen u vlastitoj samoobrani i slucajno. Uz to su tu divlje svinje proglasene stetocinama i moraju biti istrebljene iz lovista po nalogu vlasti

 

3. Da li ste u trenutku zaticanja od policije imali kod sebe potvrdu o prijeklu divljači i njezinih djelova?

Ne,nazalost. Vepar je trebao biti prijavljen ujutro jer jer tad bilo 1,30 u noci

 

4. Da li je divljač bila označena pripadajućom markicom?

Nije, naravno, vidi se iz price

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zato što koliko je barem meni poznato, večina prijava koje je policija podnijela za nezakoniti lov nije rezultirala osuđujučom sudskom presudom. razloga je puno i zavise od slućaja do slučaja i to govorim iz osobnog iskustva jer ne znam zaista niti jednu prijavu, a bilo ih je desetak, koja je prošla na sudu.

isto tako više vjerujem da će i vas policija prijaviti za krađu, kao što kaže utjerivač zakona, nego za nezakoniti lov, jer njega mogu dokazati jedino ako vi to priznate, jer materijalne dokaze da ste vi odstrijelili divljač jednostavno nemaju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

juman je napisao:

juman je napisao:

Molio bih nekoga iz struke da mi objasni ovu moju situaciju.

Naime u 5 mjesecu 2008 sam priveden sa prijateljima na policiju pod sumljom da sam krivolovio u tuđem lovistu. Obavljene su sve radnje policije ( zapljena oruzja,kucni pregled, zapljena opreme..) Na policiji nisam dobio nista na potpis tipa Priznanja ili nesto slicno, osim zapisnik o oduzimanju opreme. E sad postaje zanimljivo.. Naime saznao sam da jos do danas ( 4 mjeseca poslje ) nije predan slucaj lokalnom DO tj sve je jos na policiji. Zasto policija to jos drzi kod sebe i ima li pravo na to, te ako ima koliko dugo mogu to raditi? Cijela njihova prica je klimava i neutemeljena ( vjerovatno ljubomora i inat ) i vjerovatno postoji mogucnost da nije za prijavu, pa mozda svojevoljno zadrzavaju nase stvari, s obzirom da su isti inspektori i lovci. Nadam se da sam bio dovoljno jasan i detaljan sa pitanjem. Molim vas za pomoc. Hvala

 

Drugo, odgovor OKANu

 

1. Da li ste zatečeni u lovištu ili van lovišta (u onom u kojem ste članovi ili nekom drugom)?

 

U lovistu, ali neki su tu clanovi i tog lovista, a neki nisu

 

2. Da li ste imali dopuštenje za lov divljači?

 

Ne, radilo se o vepru koji je cinio velike stete i postao je opasan za ljude. Moglo bi se rec da je odstreljen u vlastitoj samoobrani i slucajno. Uz to su tu divlje svinje proglasene stetocinama i moraju biti istrebljene iz lovista po nalogu vlasti

 

3. Da li ste u trenutku zaticanja od policije imali kod sebe potvrdu o prijeklu divljači i njezinih djelova?

Ne,nazalost. Vepar je trebao biti prijavljen ujutro jer jer tad bilo 1,30 u noci

 

4. Da li je divljač bila označena pripadajućom markicom?

Nije, naravno, vidi se iz price

 

Ovdje imaju neoborive dokaze protiv Vas i radi o kaznenom djelu Protuzakonit lov. Jedino što Vas može spasiti je da oštećena lovačka udruga koja bi trebala ispostavit oštetni zahtjev to nije učinila ili neće učiniti. Provjerite kod te udruge da li su ga izdali. Provjerite u nadležnom državnom odvjetništvu da li je protiv Vas dostavljena prijava ili izvješće u svezi toga.

 

Provjerite da li je protiv Vas policija nadležnom lovnom inspektoru podnijela izvješće, nakon čega on pokreće prekršajni postupak pred nadležnim prekršajnim sudom. To možete proveriti u prekršajnom sudu ili kod lovnog inspektora.

 

Provjerite u referadi za oružje gdje vam je izdano oružje da li je protiv Vas pokrenut upravni postupak, tijekom kojeg možete ostati bez oružja.

 

Odite kod načelnika policijske postaje čiji su policajci postupali i interesirajte se što je s Vašim slučajem i što će biti sve poduzeto. Ovo možete zatražiti i pismeno.

 

Pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala OKANe. Sve to stoji, samo i stoji mogucnost da je neki puta bolje i ne cackati po takvim stvarima. Tako nesto slicno nas uci i ona narodna :) Neki puta treba biti i strpljiv,kazu neki. Mozda bi bilo dobro cijelu ovu konverzaciju sumirat:

 

1. ako prijava stoji u policiji- moze stajat max 3 godine

2. ako prijava stoji u ZDO- moze stajat max 3 godine

3. ako se bas niko ne javi 3 godine-nastupa zastara i mogu ici po oruzje i opremu na policiju

3. ako dođe do suda, znat cu jel prekrsaj ili kazneno

4. i jos mi treba neki odvjetnik koji ce moci to odraditi ako treba.

 

Jesam li ja u pravu sa ovim zakljucima i gdje da nadem odvjetnika za to u slucaju da mi treba isti?

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

juman je napisao:

Hvala OKANe. Sve to stoji, samo i stoji mogucnost da je neki puta bolje i ne cackati po takvim stvarima. Tako nesto slicno nas uci i ona narodna :) Neki puta treba biti i strpljiv,kazu neki. Mozda bi bilo dobro cijelu ovu konverzaciju sumirat:

 

1. ako prijava stoji u policiji- moze stajat max 3 godine

2. ako prijava stoji u ZDO- moze stajat max 3 godine

3. ako se bas niko ne javi 3 godine-nastupa zastara i mogu ici po oruzje i opremu na policiju

3. ako dođe do suda, znat cu jel prekrsaj ili kazneno

4. i jos mi treba neki odvjetnik koji ce moci to odraditi ako treba.

 

Jesam li ja u pravu sa ovim zakljucima i gdje da nadem odvjetnika za to u slucaju da mi treba isti?

hvala

 

1.2. Prijave Vam sigurno neće stajati toliko u policiji. Za takav slučaj stajanja u ladicama nisam čuo.

Oružje se ne vraća tek tako. Za njega ne vrijedi zastara. već procijena upravnog tijela da li ste podobni za vraćanje, odnosno da li postoje razlozi zbog kojig bvi ostalo u policji ili bilo oduzeto.

 

4. Odvjetnik bilo koji, ali su poželjniji oni s iskustvom u kaznenom

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija