Jump to content

Susjed i lokacijska dozvola


chemako

Preporučene objave

Planiram se upustiti u postupak izdavanja lokacijske dozvole za rekonstrukciju-dogradnju kuće u starom dijelu grada.

Sa južne strane imam susjedu koji je radio nadogradnju prije par godina i zatvorio mi prozor spavaće sobe.

 

Ja sam se sa njim sporio,sve do Upravnog suda koji mu je oborio mu jednu i drugu dozvolu,(građ. i lokacijsku).

Isti ga je prisilio na obnovu postupku kod prvostupanjskog tijela.Kako on to nije pokrenuo,prvostupanjsko tijelo je zaključilo postupak za obnovu postupka.

 

Međutim,građevina koju je napravio je izgrađena.

 

Moje pitanje je slijedeće:

 

Da li u postupku izdavanja lokacijske dozvole moram tražiti i njegovu suglasnost,obzirom da se kako je utvrdila građevinska inspekcija citiram "radi o objektu koji je imao dozvole,koje su poslije ukinute, te se sada radi o objektu bez potrebne dokumentacije?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako je objekt bez dokumentacije, građevinska inspekcija bi trebala narediti rušenje odnosno vraćanje u prvobitno stanje.

 

Čak i da to naprave, rušiti se neće jer u ovoj državi ima toliko objekata koje bi trebalo rušiti da je to fizički nemoguće izvesti. Može eventualno platiti kaznu zbog nezvršavanja naloga građevinske inspekcije.

 

Ali sve to skupa nema nikakve veze s Vašom lokacijskom dozvolom i time u kakvim ste odnosima. Suglasnost od neposrednog susjeda morate tražiti, ali - ako je Vaš budući objekt u skladu s urbanističkim uvjetima - lokacijsku dozvolu možete dobiti i ako on suglasnost uskrati.

 

Međutim, on se može žaliti i tužiti, i tako odlagati pravomoćnost Vaše dozvole.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija