Jump to content

kako dobiti pravo na vlasništvo nekretnine


petar1234

Preporučene objave

da li se može dobiti pravo na vlasništvo na kuću (nisam na katastru i na zemljišnim knjigama uknjižen)koju sam izgradio(prije 40 godina) i u kojoj stanujem već oko 40 godina(imam potvrdu za strujni priključak ako je bitno).posjed gdje je izgrađena kuća je mome ocu prije 40 godina darovala njegova pokojna teta na riječ(nije nigdje zavedeno na sudu)postoje još živi svjedoci.ostalo imanje od očeve tete je nasljedio njezin sin tako da je on sada na katastru vlasnik i tog posjeda gdje je moja kuća.(moj otac nije vodio brigu o uknjižbi i papirologiji jer gdje ja živim je to bilo u to vrijeme uobičajeno)

dodatna komplikacija je ta što je prije oko 70 godina taj posjed moja teta također na riječ dobila zamjenom od druge osobe pa je na toj nekretnini u zemljišnim knjigama upisani nasljednici prvog vlasnika od prije70 godina.

vlasnici na katastru i zemljišnim knjigama priznaju moje vlasništvo i ne prave problema .

mene zanima kako da najlakšim i najbržim putem mogu doći do prava vlasništva na tu nekretninu.

unaprijed zahvaljujem na odgovoru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija