Jump to content

stanari alergični na djecu


AleaLei

Preporučene objave

Živimo u zgradi gdje nema puno djece,uglavnom umirovljenici

i tinejđeri.Imamo velikih problema sa stanarima zgrade jer svaki dan po nekoliko puta napadaju našu djecu i tjeraju ih od zgrade.Ovu boli glava od lopte,ovoj smeta dječja vika jer je boli noga,pa psovke i td.Na kutu zgrade jedan si lijepo uredio gril sa stolicom ispod drveta,tu ne smiju.Sa druge strane napravili si cvjetnjake,tu ne smiju zbog cvijeća.Jučer mi pukao film kad ih je jedna stara kokoš htjela zaliti vrelom vodom.Kućni red nalaže mir od 14h do 17h ali u zgradi,a ne vani.Vriska se čuje iz obližnje škole.Čudno da nisu tražili da se škola sruši.Ima preko puta ceste malo igralište ali tu je nedavno uhvaćen pedofil i nije uređeno.Djeca imaju pravo na igru ali kako to stanarima nacrtat?Pisali smo uredu dječje pravobraniteljice,ništa.Pisali smo gradonačelnici,ništa.Kome sad da pišemo? :misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kad vam uznemiravaju djecu, viču na njih, prijete im ili ih možda tuku, prijavite događaj policiji i navedite o kome je riječ. Prostor ispred zgrade je javni prostor i imaju ga pravo koristiti djeca jednako kao i stariji stanari zgrade.

 

Poučite djecu da ne budu preglasna i da paze kada se igraju da ne oštete nečiji auto ili kakvu drugu stvar koja se nalazi na toj površini, odnosno da im lopta me odleti nekom u prozor, itd.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Djeca znaju pravila ponašanja ali ne možemo ih natjerat na šutnju i da šapću kad se veselo igraju zato jer nekoj tamo s drugog kata puše jugo pa je boli glava.A oni su sebi okoliš zgrade "privatizirali" jer su oni tu najduže,a zaboravili su kakva su njihova djeca bila.I mi smo tu odrastali,sad naša djeca.Nismo htjeli zvati policiju jer smo očekivali dopis od dječje pravobraniteljice da im ga kopiramo i podijelimo na sastanku kućnog savjeta.Ali i taj ured očito reagira kad neki slučaj dospije u medije pa ćemo i mi morat zvati ekipu HRT-a.Kad počne galama ekipa iskače i svi na Dnevniku!Koji cirkus. :baba:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Što mislite, koliko je u jednom gradu zgrada u kojima žive stanari koji ne podnose dječju igru? Koliko bi predmeta morala imati dječja pravobraniteljica, kada bi svaki roditelj podnosio predstavku o nepodnošljivim susjedima? Uz predmete nasilja nad djecom, zlouporabe njihovih prava, povreda prava na obrazovanje, glavobolja i ludilo neke susjede i nije stvar prioriteta. A uz ostale informacije koje stižu na HRT, nije niti vijest dana.

 

Zašto niste htjeli pozvati policiju? Mislite da je manje nepovoljno za susjede da im dođe HRT i da sve završi na Dnevniku?

 

Ako želite rješiti problem, u interesu bezbrižne igre vaše djece, okanite se beskrajnih svađa sa susjedima i dokazivanja na sastancima stanara. Ti sastanci, kao i hijerarhijski odnosi među onima koji na njih odlaze, ionako služe samo za liječenje frustracija nezadovoljnih pojedinaca. Nekima je životni san da budu predsjednici kućnog savjeta i da "vladaju" suvlasnicima zgrada, nekima da budu njihovi puleni, a sve radi dodatnog uzbuđenja i zabave u dosadne staračke dane.

 

Kad počnu galamiti na djecu, prijetiti im i napadati ih, zovite policiju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A što se ovog tiče,dječja pravobraniteljica je tu da ukaže na prava djece onima koji ih narušavaju,a ne policija koja će izaći na poziv ali neće ništa napraviti jer je prijašnjih godina bilo prijava policiji i ništa.Ovdje se narušava pravo djece na igru,a da ne govorim o tome kako na djecu ni roditelji po zakonu ne smiju vikati,a kamoli neki isfrustrirani stanari.I da,to je slučaj za dječju pravobraniteljicu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I još nešto,upravo zbog toga što je to masovna pojava kod nas i što u svim gradovima postoje stanari koji maltretiraju djecu svojim ispadima i ponašanjem treba se progovorit o tom problemu i to javno i ukazat svima koja su prava djece.A ne žalit dječju pravobraniteljicu jer joj je stol zatrpan prijavama.To joj je posao.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prvo ste rekli da niste htjeli zvati policiju, već prije toga dobiti mišljenje od dječje pravobraniteljice da ga podijelite na sastanku stanara, a sad ste rekli da ste policiju ipak zvali prije nekoliko godina...

 

Ako su stanari tako opasni i to traje nekoliko godina, zašto onda puštate uopće djecu da se igraju u blizini zgrade i izlažu opasnosti? Ipak je jedna stanarka navodno prijetila da će dijete zaliti vrućom vodom. Da izlažete djecu opasnosti iz prkosa i inata prema stanarima, nije najbolji roditeljski izbor.

 

Ili je možda u pitanju nešto drugo... Možda ipak više smeta samovlasno ograđivanje pojedinih djelova javnih površina od strane nekih stanara?

 

Razmislite što želite, naravno, u najboljem interesu djece i njihovih prava. U svakom slučaju je jedan od izbora da pronađete alternativu za dječje igralište i da se ne koljete beskrajno sa stanarima zgrade. U svakom slučaju, odluka je na vama.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam napisala da je prijašnjih godina bilo prijava policiji,a ne da smo ih zvali sada,malo bolje čitajte prije odgovora.I mi se ne koljemo i ne svađamo beskrajno nego se trudimo mirnim putem ukazati na problem ali i na prava djece.Taj problem neće nestati sam od sebe jer je masovna pojava svugdje i buduće generacije će i dalje imat problema s takvima.A policija ne reagira ako se ništa ne dogodi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I napisala sam da se djeca nemaju gdje igrati jer su stanari okupirali javni prostor oko zgrade što nas smeta jer nemaju mjesto za igru,a ne iz razloga koji ste vi naveli.Još jednom ponavljam,pozornije čitajte objave pa tek onda odgovarajte.A mi ćemo napravit kako je najbolje za djecu koju vi očito nemate pa nemate pojma o čemu pišem. :mase2:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To je čar života u zgradi.

Zato ja nikada ne bih živio u zgradi.

Osobno znam par ljudi koji žive u 30 m kvadratnih i živjet će još najmanje 30 godina jer otplaćuju račun za stan. Pa kad vole nek izvole.

Kuća je zakon, a nije velika razlika u cijeni, naprotiv sagraditi kuću od 200 m kvadratnih 35 km od Zagreba je jeftinije nego kupiti stan u Velikoj Gorici od 40 kvadrata.

 

Bio sam 5 godina podstanar u zgradi - katastrofa !

Svaki dan s nekime od stanara problem i rekao sam nikad više.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

osobno, i mene smeta vrištanje i nabijanje loptom... Osobito kad dođem s posla pa mi glava ko bumbaru... S druge strane, ako se "usudim" malo glasnije slušati muziku, odmah mi se zove policija na vrata...

 

Razmislite dobro da li su vaša dječica baš tako zlatna kako vi mislite kad se cijela zgrada urotila protiv vas, i to već godinama?

Imaju li pravo 2(4) pojedinca terorizirati cijelu zgradu ?

Smetaju li oni vama bukom i zar vam je tako ruuuužno to što su ljudi uložili svoje vrijeme i novac i uredili vam okoliš?

Uredite vi o svom trošku taj parkić koji postoji pa nek vam se djeca tamo igraju ... Ali ne, ljepše je dozvolit djeci da čovjeku skaču po cvjetnjaku!

 

Naučite se kulturi suživota - poštujte kućni red i izvan zgrade, ali zamolite da 2-3 sata u neko dogovoreno vrijeme stanari otrpe dječju igru... Zamolite tog spretnog susjeda da vam pomogne uredit parkić i susjedu da vam dade 2-3 sadnice za parkić...Sigurna sam da će vam pomoći. Umjesto da pišete javnoj pravobraniteljici, raspitajte se o mjesnom odboru i kako se možete angažirati da lokalna zajednica uredi parkić...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 7 godina kasnije...

Potpuno se slazem sa recenim, mislim na coffe, svi roditelji sa malom djecom vide samo svoje, bez uvrede, malo tko se pita, jeli ova ili ta obitelj ili pojedinac, mozda i umorna sto od buke sto od svega sto zivot sam nosi, iskreno, budimo iskreni, nekad djecja igra zna biti vrlo bucna i nije nikako ugodna za slusati, znam da nema puno uvjeta za djecju igru, ali ajmo se malo vise postivati, postujmo i starije, nemaju oni vise zivaca za vriske i lopte slusati, a kamoli da se neka steta u igri nanese bilo cemu, cesta nije igraliste, nemojmo traziti od drugih sto i sami mozda ne bismo podnjeli, mir treba biti svetinja, odvojimo malo vise vremena za djecu i nacice se i igraslista i sretniji ljudi, kako mladi tako i stari. Ni po mom misljenju, nije rijesenje igra oko zgrada ili kuca, pa ljudi dragi, zasto to ne priznamo, nitko nije duzan slusati tudje loptanje ili vrisku, roditelji dragi, sami nadjite nacina da vasa djeca drugima ne smetaju, ne kriveci susjede radi toga, djeca ce narasti, naravno, ali umor materijala na svima nama ostaje, mladi roditelji, nemojte to zaboraviti.

Bilo mi jako ruzno cuti da takve ljude salju u Liku, pa onda moze i mlada obitelj sa djecom tamo pa po cijele dane hy life i nema smetnje nikome, takav nacin razmisljnja i nije korektan, iskreno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija