Jump to content

Odjava auta - pomoć???


skorpion26

Preporučene objave

Priča ide ovako...

Prodao sam auto prije donošenja novog zakona u kojem je prodavatelj dužan odjaviti auto prilikom kupnje i dogovorio sam se sa kupcem da će on taj auto sam odjaviti. Međutim saznao sam za par mjeseci da kupac još uvijek nije odjavio auto i prijavio ga na svoje ime te sam pokušao stupiti sa njim u kontakt da to riješimo ali se on više ne javlja.

Moje pitanje je kako ja mogu odjaviti taj auto ili njega natjerati na to budući da su papiri od auta kao i pločice kod njega a on još živi u drugom gradu?

 

Unaprijed zahvaljujem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

odjavljivanje automobila nije postupak koji je opisan u zakonu, a niti u kojem pravilniku objavljenom u NN.

 

prema tome, sastavi dopis, prilozi sve relevantne dokumente, i posalji preporuceno na MUP.

tada si u situaciji da si zapoceo s odjavom (nisu u prekrsaju) a to sto se proces oduljio nije razlog za kaznjavanje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

imam jedino kupoprodajni ugovor kod sebe od auta...sve ostale papire ima on (prometnu i knjižicu voizila) te se bojim budući da sam od osiguranja dobio obavjest da je taj auto imao sudar (ne znam koje težine) da ne proda auto za djelove i nikad ga niti ne prenese na sebe a meni nakon šta prođe registracija dođe kazna zato šta nisam odjavio taj auto...!?

:-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sukladno zakonu o vlasništvu i drugim stvarnim pravima više niste vlasnik vozila. ne mogu vas teretit po čl. 250 novog zspc-a jer isti tad nije bio na snazi. vozilo je prouzrokovalo štetni događaj u vrijeme dok je bilo osigurano vašom policom stoga očekujte da će vam i vaš i bilo koji drugi osiguravatelj umanjiti bonus ili čak dodati malus na policu osiguranja

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija