Jump to content

molim pomoć-1/6 vlasništva


NADICA

Preporučene objave

Molim za pomoć, radi se o sljedećem.

Otac i majka su bili suvlasnici (svaki u 1/2 nekretnine). Nakon očeve smrti majci je pripala 1/3 njegovog dijela nekretnine (KOJA SE SASTOJI OD dvorišta, kuće i garaže), bratu 1/3 i meni 1/3. Majka pored toga još ima i svoju polovinu, što znači da je većinski vlasnik. Pravo na doživotno uživanje nema. Nadalje, moja želja je sada na garaži o svom trošku nadozidati stan za sebe i budućeg supruga, o čemu majka ne želi ni čuti. Brat je još student i izjasnio se da u kući ne želi živjeti, majka je sama, a ja također ne želim kuću nego kako sam navela isključivo stan na garaži. Da li mi to majka može osporavati i da li ta garaža (tj.krov) ima vrijednost mojeg djela na predmetnoj nekretnini.

 

Hitno je!!!

P.S. Kome se mogu obratiti za daljnji postupak???

 

Tnx.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

NADICA je napisao:

Molim za pomoć, radi se o sljedećem.

Otac i majka su bili suvlasnici (svaki u 1/2 nekretnine). Nakon očeve smrti majci je pripala 1/3 njegovog dijela nekretnine (KOJA SE SASTOJI OD dvorišta, kuće i garaže), bratu 1/3 i meni 1/3. Majka pored toga još ima i svoju polovinu, što znači da je većinski vlasnik. Pravo na doživotno uživanje nema. Nadalje, moja želja je sada na garaži o svom trošku nadozidati stan za sebe i budućeg supruga, o čemu majka ne želi ni čuti. Brat je još student i izjasnio se da u kući ne želi živjeti, majka je sama, a ja također ne želim kuću nego kako sam navela isključivo stan na garaži. Da li mi to majka može osporavati i da li ta garaža (tj.krov) ima vrijednost mojeg djela na predmetnoj nekretnini.

 

Hitno je!!!

P.S. Kome se mogu obratiti za daljnji postupak???

 

Tnx.

 

evo ovako, vi ste suvlasnik 1/6 nekretnine. Ali posto ste suvlasnik to znaci da niste vlasnik određenoga djela niti da sami mozete izabrat 1/6 nekretnine i na njoj raditi sto hocete. da bi to mogli, morate traziti razvrgnuce suvlasnickog odnosa.

Svakako vam savjetujem da popricate jos jednom sa majkom i ukazete joj na prednosti takvoga rjesenja. I ona najvjerojatnije vise nije najmlađa i ako joj sin odseli bilo bi bolje da je netko na stare dane ima uzdrzavati. Isto tako ne bi bilo lose otkupiti od brata njegovu 1/6 jer , ukoliko bi taj dio zemljista za kojeg se zanimate bio vise od 1/6 zemljista, mogli bi dobiti dosta problema jer se nikoga ne moze natjerati da vam ustupi svoj dio zemljista.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija