Jump to content

Vanbračna zajednica-prava partnera u nasljedjivanju


vendi

Preporučene objave

molim da mi sto prije odgovorite, jer mi je ostavinska rasprava uskoro:

 

Naime, moj otac je zivio dosta godina u vanbracnoj zajednici sa jednom gospodjom (ja sam mu dijete iz prethodnog braka). otac je umro, a iza sebe je ostavio imovinu koja nije stecena njegovim radom (nasljedjene nekretnine od djeda).U obzir kod nasljedjivanja dolazimo samo ja i ta gospodja, jer drugih nasljednika nema. zanima me koja su njena prava i odnose li se na svu imovinu ili samo neku?

Unaprijed mnogo hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

vendi je napisao:

molim da mi sto prije odgovorite, jer mi je ostavinska rasprava uskoro:

 

Naime, moj otac je zivio dosta godina u vanbracnoj zajednici sa jednom gospodjom (ja sam mu dijete iz prethodnog braka). otac je umro, a iza sebe je ostavio imovinu koja nije stecena njegovim radom (nasljedjene nekretnine od djeda).U obzir kod nasljedjivanja dolazimo samo ja i ta gospodja, jer drugih nasljednika nema. zanima me koja su njena prava i odnose li se na svu imovinu ili samo neku?

Unaprijed mnogo hvala

 

ima pravo na 3/4 onoga sto su oni zajedno stekli u braku i 1/2 onoga sto nije steceno radom u braku ukoliko nema drugih nasljednika ili oporuke

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija