Jump to content

strani drzavljan- kazna za nepropisno parkiranje u ZG


robil

Preporučene objave

Dobar dan,

 

poznanik iz Madjarske, nije platio parking u ulici obuhvacenoj naplatom parkinga. Jednostavno je previdio da se nedjeljom naplacuje parking na ulici....Moje pitanje dakle je, sto se moze desiti u slucaju neplacanja uplatnice koju je dobio zakvacenu na vjetrobransko staklo ?

Vozilo je registrirano u Madjarskoj, na pravnu osobu. Dali Zagrebparking daje nalog pravniku u Madjarskoj (putem domaceg pravnika) da utjera dug ? Ovo pitam buduci sam u Njemackoj cuo da su u odredjenim slucajevima angazirane njemacke agencije za naplatu takvih potrazivanja + troskovi.

 

Hvala na odgovoru,

 

Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pravne osobe ovlaštene za naplaćivanje ugovornih kazni šalju nenaplaćena potraživanja stranim odvjetničkim društvima u kojoj je državi registrirano vozilo zatečeno u prekršaju.

 

Ukoliko nemaju ugovore sa državom čije je parkirano vozilo registrirano, često na pogonske kotače stavljaju sredstva za blokiranje pokretanja vozila.

 

Mišljenja sam da ukoliko ugovorna kazna ne bude plaćena, bit će pokrenut postupak ovrhe u Mađarskoj.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Upravo tako....nije ni ja da se hvalim ali i meni su u Budimpesti nekoliko puta stavili uplatnicu i nisam ih platio. Svjedno putujem xxxx puta godisnje u Bpestu i nikada me nisu po tom pitanju nista pitali niti poslali negdje racun. Sada je moj kolega iz Madjarske dobio kaznu u Zagrebu pa se brine :-)

 

Bilo kakav drugi prekrsaj ne odobravam, ali kratko parkiranje na oznacenom mjestu u nedjelju bi trebalo biti besplatno.....tako je barem svagdje vani....nedjeljom se parking na ulici ne placa.....mislim da cu ga savjetovati da ignorira kaznu.... :kavica:

 

Pozz

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Da, jedino se u Sigetu plaća svaki dan od 7-22, i ne samo nedjeljom,vec i praznikom. Zivim tamo i zanimalo me naplacuju li i za Bozic i ostale blagdane, i gle cuda, aparat je i na Bozic radio. Ljudi koji prvi puta dodju ne znaju, mislec da se ne placa. Koliko samo kazni nedjeljom bude u krugu od 100 metara...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija