Jump to content

Greska poste - preplacen iznos.....STa da radim ???


sandra0901

Preporučene objave

Ovako....isla sam danas platiti racune za firmu i zena mi je vratila 440 kn VISE!!

Kako sam imala dosta novaca sa sobom,nisam nista niti brojala, ali kasnije sam skuzila sta se desilo.

 

Sada nisam ziher dali oni mogu doci do toga gdje im je manjak novaca i sta napraviti u slucaju da nazovu firmu??

 

Dali imaju oni kakvih zakonskih osnova da potrazuju taj novac, koji je njihovo greskom preplacen?

 

Ili me mogu samo zamoliti da im vratim, pa sada moja dobra volja kako da postupim??? :-?

 

Molim pomoc.

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Veteran....citam bas malo okolo postove, naisla na dosta tvojih i mislim si da bar ti odgovoris i eto :palac:

 

Nego mozda sam se krivo izrazila, pa me nisi skuzio - posta je meni vratila vise novaca, tako da su oni u manjku, a ja u plusu....

 

Na to su se odnosila ona pitanja gore?

 

Frendica mi kaze da je to kazneno gonjeno, ako sam ja uzela te novce viska, pa da me mogu ganjati tj. firmu ( jer sam firmine racune placala ) na temelju nekog nezakonitog pribavljanja novaca ???

 

A njihova greska.........ha??

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

skužio sam

a zašto ono što bi vrijedilo za blagajne ne vrijedi i za stranke

ili ako blagajnice ne priznaju manje vračenog novca naknadnom reklamacijom i nikome ne odgovaraju zašto bi stranka priznala više vračenu svotu i kome bi to trebala odgovarati.

na kraju radnog vremena blagajnicama se utvrdi manjak ili višak novca

višak zadrže i šute

manjak prijavljuju šefovima i namiruju ga.

ti tvrdi da nije bilo više novaca vračeno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

moje mišljenje je

to je pitanje savjesti .

oštečena je osoba koja je može biti i poštena

ko može dokazati da je vratila više novca.

jedino ako postoji snimka na kojoj je jasno vidljivo koliko novca je vračeno.

inače , natpis na večini blagajni je postavljen zato da zaštiti djelatnika blagajne a ne korisnika usluge.

= ....naknadne reklamacije ne uvažavamo=

 

u ovom slučaju nije napravljeno nikakvo kazneno niti krivično dijelo.

to što je vračeno više novca nije razbojstvo ,otimačina niti je učinjeno uz prijetnju sile.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

@ sandra0901

 

Nijesam pravnik, ipak nudim komentar...

 

Ja osobno bih vratio taj iznos... iako je (pretpostavljam) suprotnoj strani nemoguće dokazati gdje završio taj manjak kojeg će naknadno evidentirati. BTW npr. u australskom sistemu postoji član zakona prema kojem netko može biti optužen KRAĐU pronalaženjem (ako ne vrati vlasniku)... i.e. Stealing by Finding!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija