Jump to content

Mladi vozać iz 2003. ??


delf

Preporučene objave

Pozdrav, evo zao mi je sto mi prvi post na forumu mora biti bash ovakav ali eto,

 

Dana 16.11.2008. u 2,58h sam upravljao motornim vozilom B kategorije Opel Vectra 2.0, te sam zaustavljen i uz pristanak testiran na alkohol, utvrđena je prisutnost alkohola u organizmu od 0,99g/kg umanjeno za granicu dopuštene pogreške od 0,1g/kg.

 

Dobio sam zapisnik o ispitivanju prisutnosti alkohola, droga i lijekova u organizmu. To je jedini zapisnik i nista drugo me nisu ispitivali niti spominjali, zapisnik nisam htio potpisati iz razloga sto sam bio alkoholiziran i odlucio sam da ako nisam u stanju voziti nisam niti u stanju potpisivati nikakve sluzbene dokumente niti zapisnike.

 

Eh sada, sve je to bilo u redu, nego sam danas, 24.11.2008. na kucnu adresu dobio PREKRŠAJNI NALOG.

 

u kojem se teretim po 2. točke.

 

1. prisutnost alkohola u organizmu 0,99g/kg sa kaznom 1000kn, sto je sve ok, nemam nikakvih primjedbi

 

2. isti je upravljao navedenim automobilom čija snaga motora prelazi 75kW (85kw) iako je MLADI VOZAC, tj u DOBI JE OD 16 do 24 godine, i zato se utvrđuje kazna od jos 1000kn.

 

 

Ova točka 2. mi uopće nije jasna. Star sam točno 22 godine i 10 mjeseci, vozačka dozvola vrijedi mi od 11.11.2003. godine, te je izdana 09.01.2004. godine (na moj 18. rodjendan) te sam od tada vozio automobil BMW 525 sa puno vise kW i opel Vectru 2.0. Sada vozacku dozvoli imam vec PUNIH 5 godina i da napomenem položio sam još dok je vrijedio stari zakon i vozačka mi je izdana kao stara, bez ikakvih napomena #OOPS#rija i gluposti, znači ista identična kao od moga oca koji je ima 30 godina. UOPĆE MI NE PADA NA PAMET platiti ovu kaznu i sto brze cu uloziti zalbu na ovo, samo me zanima da mi netko objasni da li me oni mogu teretiti po ovom članku i što je s time da sam položio po starom i tako vozio 5 godina????

 

HVALA

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pravo na upravljanje svim vozilima B kategorije stekli ste u vrijeme važenja Zakona o sigurnosti prometa na cestama (NN 59/96), te je to vaše STEČENO PRAVO koje vam ZSPC (NN 103/04)i ZSPC (NN 67/08) ne može retroaktivno oduzeti.

 

Uložite prigovor na pogrešnu primjenu materijalnog prava, tj. na postupanje prema "mladom vozaču".

 

Ukoliko priznate prekršaj za alkohol, a poreknete samo drugi dio vjerujem da vas sud neće zvati na saslušanje nego će donijeti presudu da ste krivi za alkohol, a osloboditi vas za "mladog vozača".

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala vam na odgovorima, još jedna osoba mi je to privatno potvrdila.

 

Sada me zanima jos jedno pitanje;

 

Uložit ću žalbu na drugu točku tog prekršajnog naloga, te to mora proći, tj gledajući sve stvari logično.

 

Takodjer nisam u financijskoj mogućnosti da platim kaznu za alkohol te se planiram naknadno zaliti i na tocku 1.,

odnosno zaliti se na kaznu od 1000kn i 3 mjeseca vozacke, jer sam student, izvanredni (dakle po osobnim potrebama) te sam nezaposlen i nemam nikakve izvore prihoda, zivim u kucanstvu sa ocem (roditelji su mi razvedeni) i njegovim roditeljima (bakom i djedom) te jedine prihode u kućanstvu imaju djed (mirovinu od 2000kn) a otac prima minimalac u firmi.

 

Znaci, prvo zalba na tocku 2 i cekanje rjesenja te potom zalba na tocku 1. ili da pisem dvije odvojene zalbe? Ili da to sve strpam u jednu zalbu??

 

Da li je moguće to obaviti tim slijedom i da li ima smisla se zaliti na alkohol, odnosno na kaznu za taj prekršaj??

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da, sto je veselo, danas sam se bio posavjetovati kod sutkinje, i rekla mi je da se taj zakon id***ski odnosi i na mene, i mada jos nisu imali tih slucajeva da ljudi koji nemaju 24g a polozili su jos po (pra)starom zakonu, ja sam fino po propisima dobio svoju kaznu.

Zalba je napisana i sada je idem poslati, zivo me zanima sto ce na kraju biti.

 

Opet je neki i***t sastavljao zakon, sad ce netko poloziti sa 23 godine i onda za godinu dana ubijati okolo po cesti, a tko mene j*** sto vozim 5 godina bez ijednog prekrsaja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sry

 

nisam niti znao da je novi zakon promjenio stari novi zakon glede "mladih vozaca".

 

Članak 221.

 

(1) Mladi vozač ne smije upravljati vozilom na cesti brzinom većom od 80 km na sat, na brzoj cesti i cesti namijenjenoj isključivo za promet motornih vozila brzinom većom od 100 km na sat, odnosno 120 km na sat na autocesti, a mopedom 40 km na sat.

(2) Osoba iz stavka 1. ovoga članka ne smije upravljati niti početi upravljati motornim vozilom ako u organizmu ima opojnih droga, alkohola ili ako pokazuje znakove alkoholiziranosti.

(3) Osoba iz stavka 1. ovoga članka koja je položila ispit za B kategoriju vozila ne smije upravljati osobnim vozilom čija snaga motora prelazi 75 kW.

(4) Novčanom kaznom u iznosu od 1.000,00 kuna kaznit će se za prekršaj mladi vozač ako postupi suprotno odredbi stavka 3. ovoga članka.

 

 

po toj logici svaki profesionalni vozac mora cekati svoju 24 godinu da bi dobio posao u struci, ili do tada voziti moped (pod uvjetom da ne stisne gas do daske)

 

ako si vec tako dobar s gdjom sudac da te primila na razgovor, lijepo je zamoli da ne rjesava tvoj predmet isti cas, jer verujem da ovo mora biti promijenjeno.

 

 

@petpetica

stecena prava ne postoje - zamisli samo sto bi rekli pusaci o svojim stecenim pravima....

danas jesi - sutra nisi - mozda sutra donesu zakon da nisi punoljetan do 40 godine, da moras opet (i ti) u vojsku .....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

@ljutko

 

Petpetica je pričuvni dočasnik legendarnog topništva HV-a. Daj bože da se opet ide u vojsku.

 

Ma ja i dalje mislim da onaj koji posjeduje važeću vozačku dozvolu B kategorije izdatu po ZSPC (NN 59/96) može i dalje upravljati svim vozilima B kategorije, a da sutkinja (nije jedina) ne zna svoj posao. Žalosno, ali istinito.

 

Mislim da ovo na visokim sudovima ne može proći.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dobro ti znas na koju sam vojsku ja mislio (imam nekako osjecaj da si brem 10-15 god stariji od mene :-P) i nikako nisam mislio na obranu drage nam domovine.

 

 

 

vic je u tome sto mladic ne ce doci dalje od drugog stupnja. ukoliko se ne varam:

- prvi je policija,

- drugi je ta sutkinja.

 

 

danasnji prekrsajn zakon je skroz ukinuo globu, a po meni je globa upravo kazna koju moze donijeti policajac jer je on i utvrdio prekrsaj.

nema smisla da osoba koja "otkriva" prekrsaj bude par minuta poslije sudac i porotnik i upravo je to najveca perverzija prekrsajnog postupka.

 

biseri koji su mislili da je globa nepotrebna, sutra mogu misliti da je zalba na prekrsajni (ili obavezni) nalog nepotrebna, a sve pod izlikom da se time olaksava rad preopterecenih sudova.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Svaka je na mjestu, ali...

 

Mi se sve manje pitamo o samima sebi. Novi prekršajni zakon je donešen radi EU. EU treba kolonija i to mirna i ponizna. Kad debeli veleposjednik sleti u lijepu našu hoće da uživa u svojoj imovini u miru bez da se misli da li da prijavi nekakve bučne klince policiji jer će možda to pasti u zastaru. Nije briga debelog veleposjednika krše li se naša ljudska prava nego neka je mekano i sigurno njegovoj gxxxxx. Svi ostali zakoni će ići prema tome - da postanemo ponizna kolonija.

 

Ispričavam se što sam potpuno izletio iz teme.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija