Jump to content

Kvar na automobilu


tomislav1982

Preporučene objave

Ovdje se obračam svim dobornamjernim ljudima sa ciljem dobivanja više informacija oko mogućnosti reagiranja u slučaju popravka auto pod garancijom, a pogotovo onima koji razumiju zakone i pravo.

 

Evo mog slučaja:

 

Kupio sam auto koji je pod tvorničkom garancijom još pola godine(star je godinu i pol, garancija 2 godine), te mi se upalila lampica kvara na motoru i poruka "DEPOLLUTION SYSTEM FAULTY". Auto mi stoji već 3 tjedan u servisu auto kuće gdje je i kupljen, te prema njihovom ponašanju vidim da ne znaju u čemu je problem...

Na internetu sam pronašao slične slučajeve kvara na identičnom vozilu kao i mom, gdje se ljudi žale da im nisu pokpravili kvar i kako im se ista poruka javlja već 11. put...

 

Mene zanima,

 

1. U kojem roku oni moraju popraviti auto?

 

2. Šta ako ga ne poprave u tom roku?

 

3. Da li mogu zahtjevati novi auto, i koje korake mogu poduzeti?

 

Zahvalan sam svima koji mi mogu pomoći.

 

Srdačan pozdrav,

Tomislav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Za pretpostaviti je da ste dobili zamjensko vozilo na korištenje od dana od kada ste predali vaše vozilo na popravak!?

Proizvođač se obavezao jamstvom da ukoliko se vozilo ne popravi u roku od 45 dana da imate pravo na novo vozilo ili povrat novca

Prema sudskoj praksi razuman rok za popravak vozila je 30 dana a računa od dana kada ste podnijeli zahtjev prodavatelju za popravak vozila.

 

Međutim da bi znali što vam je dalje činiti neophodno je potrebno da se obratite odvjetniku kojemu je ovo uža specijalnost, on će vam objasniti koje su vam zakonske mogućnosti na raspolaganju da bi riješili svoj problem a ima ih nekoliko, ako u početku napravite krivi korak tada nastaju veliki problemi, koji znatno koštaju kako financijski tako i psihički.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija