Jump to content

Brisanje društvenog vlasništva


Bjenkin

Preporučene objave

Zemljište i zgrada nacionalizirani su i postali društveno vlasništvo.

 

2 stana u zgradi su bila izuzeta i naknadno su prodata.

Ostali stanovi su nacionalizirani i bez obzira na zahtjev za povrat, otkupljeni.

 

U kojem slučaju se može izbrisati društveno vlasništvo zemljišta oko kuće i da li prijašnji vlasnik koji je bio podnio zahtjev za povrat ima pravo i na povrat cjelokupnog zemljišta?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Bjenkin je napisao:

Zemljište i zgrada nacionalizirani su i postali društveno vlasništvo.

 

2 stana u zgradi su bila izuzeta i naknadno su prodata.

Ostali stanovi su nacionalizirani i bez obzira na zahtjev za povrat, otkupljeni.

 

U kojem slučaju se može izbrisati društveno vlasništvo zemljišta oko kuće i da li prijašnji vlasnik koji je bio podnio zahtjev za povrat ima pravo i na povrat cjelokupnog zemljišta?

 

 

 

Nitko ne zna??????

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ha cuj ako ste u roku koj je zakon odredio za pokretanje postupka povrata nacionalizirane imovine reagirali i pokrenuli postupak, treba samo cekati.mada mi se cini da sa prodajom stanova o kojima pricate ide i zemljiste, odnosno zemljiste oko zgrade bi trebalo biti zajednicko od cijele zgrade.e sad svaki suvlasnik vjerojatno ima pravo i na dio zemljista.bar mi se tako cini

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mgrbic je napisao:

ha cuj ako ste u roku koj je zakon odredio za pokretanje postupka povrata nacionalizirane imovine reagirali i pokrenuli postupak, treba samo cekati.mada mi se cini da sa prodajom stanova o kojima pricate ide i zemljiste, odnosno zemljiste oko zgrade bi trebalo biti zajednicko od cijele zgrade.e sad svaki suvlasnik vjerojatno ima pravo i na dio zemljista.bar mi se tako cini

 

 

Postupak povrata, odnosno naknade je zavrsen, isplacena je naknada za stanove.Stanari su prema izracunu platili stan, a ne i zemljiste.

 

Prijasnji vlasnik je imao pravo koristenja zemljista i za to nije primljena nikakva naknada.Uz to pokusano je brisanje drustvenog vlasnistva od strane kupaca izuzetih stanova od nacionalizacije, ali nije udovoljeno, ne znam iz kojeg razloga...znaci ona fora sa sjedinjavanjem zgrada i zemljista ocito nije upalila.

 

Pokusali smo na gruntovnici saznati sta se dogadja, ali bez uspjeha.

 

Htjeli bi razrijesiti to pitanje prije etaziranja da se zna kome sta pripada, a sto se dijeli!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija