Jump to content

Cijena tabularne izjave


masesto

Preporučene objave

Zanima me kako se izracunava cijena tabularne izjave. Kod mene je situacija takva da je firma koja mi je prodala stan u stecaju i sad gospodja koja vodi firmu u stecaju trazi da platim 1200 kuna za troskove izdavanja tabularne izjave. To mi se cini nekako previse pa vas zato pitam za misljenje. Inace radi se o Novogradnji.

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pa zar u kupoprodajnom ugovoru nije navedena i tabularna izjava.

useli u stan ako več nisi i od prodavatelja tužbom traži tabularnu izjavu ,koju če u protivnom zamjeniti presuda.

 

gospođa hoče da ušičari nešto love.

 

primjer tužbe

 

www.osvz.hr

 

parnični i izvanparnični/tužba radi utvrđivanja prava vlasništva

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U ugovoru stoje ovakve stavke pa neznam jel se to podrazumjeva kao tabularna izjava:

 

Član 5:

Utvrđuje se da je KUPAC temeljem (Pred) ugovora o udruživanju sredstava za izgradnju objekta oznake-broj XY-1 u naselju-ulica Naziv ulice u Zagrebu, broj 49/05 od datum uplatio UKUPAN iznos od 3166900 Kuna.

Utvrđuje se da je kupac kroz troškove financiranja na ukupan iznos sredstava koja je doznačio za period od uplate pa do predaje dovršenog stana priznato ukupno 4799999 Kuna na ime kamata.

UKUPNO PODMIRENO SREDSTAVA 7966899 KUNA

OSTAJE ZA PLATITI po ovom ugovoru 0 KUNA

 

Član 11:

Troškove ovjere ovog Ugovora, upisa etažnog vlasništva stana i sve druge javne dadžbine u vezi sa zemljišno knjižnim prijenosom uključivo i obavezu plaćanja poreza na promet nekretninama snosi isključivo Kupac.

 

Član 28:

Prodavatelj ovlašćuje Kupca da, na temelju ovog Ugovora, može izvršiti zemljišno-knjižni upis etažnog vlasništva stana iz točke 1. ovog Ugovora na svoje ime, ali tek po isplati ugovorene kupoprodajne cijene stana, preuzimanja stana i upisa objekta kao cjeline.

Troškove upisa objekta kao cjeline snosi Prodavatelj.

Prodavatelj se obavezuje izvršiti zemljišno-knjižni upis objekta u kojem se nalazi ugovoreni stan, dok je zemljišno-knjižni upis ugovorenog stana obaveza Kupca.

 

Član 30:

Ugovorne strane suglasno utvrđuju da, podmirenjem ukupnih sredstava iz člana 4. odnosno preostalih sredstava iz člana 5. u ugovorenom roku iz člana 7. ovog ugovora, više nemaju nikakovih međusobnih financijskih potraživanja.

Odredba iz prethodnog stava, ugovorena je kao bitna odredba ovog Ugovora o kupoprodaji.

 

Evo to su koliko se meni čini bitne stavke u Ugovoru i iz toga se vidi da sam podmirio sva dugovanja prema njima pa mi nije jasno zasto bi trebao posebnu Tabularnu izjavu i za to jos platiti 1200 kuna.

Napominjem da imam i Izvadak iz posjedovnog lista. U stan sam uselio vec odavno :) samo je jedini problem sto je ta firma u stecaju pa neznam kako sad idu ti svi papirnati problemi, jel se nesto mjenja ako je firma pod stecajem.

 

Hvala puno na pomoci

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija