Jump to content

odbijenica pod normalno


Sova1

Preporučene objave

Evo samo da javim očekivani rezultat žalbe, kao kod 99%negativan, prema mirovinskom u vezi omjera i čina.

Žalba na omjer 40-60 opća.

Ptsp mi priznaju pod četrdeset posto kao posljedicu rata ali distimija i kronični alkoholizam (godinama već nepijem niti sam išao na ikakva odvikavanja)pod 60% pod civilno.

Da apsurud bude veći nigdje u mom kartonu nema ni a od alkohola prije rata već od 94.g štetna uporaba alkohola isto tako niti ikakve psihiče smetnje.Normalno pvrede i ozljede za koje sam priložio i potvrde o okolnostima stradavanja niko nije ni gledo.

Što se čina tiče uredno sam im priložio potvrdu da sam obnašao dužnost zap. voda ali su objasnili samo kao neosnovano i priznali po osobnom činu vodnik(prevedeno u narednik). :kavica::-?:misli:

Sad da čujem vaše mišljenje i pokoji savijet uz zahvalu!

E da čekao sam 9 mj. uz požurnicu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sova1 je napisao:

...Što se čina tiče uredno sam im priložio potvrdu da sam obnašao dužnost zap. voda ali su objasnili samo kao neosnovano i priznali po osobnom činu vodnik(prevedeno u narednik). ....

Tko je izdao potvrdu o obnašanju dužnosti i na koje se razdoblje odnosi obnašanje dužnosti?

Ako je potvrdu izdao ovlašteni (MORH,Uprava za obranu,...) i ako se u potvrdi navodi razdoblje prije razvojačenja tada imate osnovu za tužbu Upravnom sudu. (Ako je izdana od neovlaštenog ili se odnosi na razdoblje tijekom sudjelovanja u DR, tada se stvari kompliciraju tj. šanse su skoro nula)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Duro potvrdu je izdalo Minist.obrane,Oružane snage RH

Hr,Kopnena vojska.i nju sam predao.

od 2mj-10mj 93.g .zap.voda

osobni čin: narednik

ustrojbeni čin: poručnik-natporučnik

od 5mj.94.g -1mj.96.g referent int. struke

osbni čin: narednik

ustrojbeni čin :poručnik- natporučnik

Sad bi te zamolio da mi kažeš ,da li ta potvrda zadovoljava u mirovinskom i po tvome koji bi se čin za obračun mogao priznati? :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nažalost, po mom mišljenju i praksi HZMO-a ..., ta potvrda ne zadovoljava u smislu ovlaštenosti izdavatelja jer za djelatni sastav potvrdu izdaje Personalna služba MORH-a a za pričuvni može "poslužiti" i potvrda Uprave za obranu (Ureda za obranu...). Ako ste bili u trenutku razvojačenja djelatni sastav i zadnja dužnost vam je bila referent intendantske struke s navedenim ustrojbenim elementima tada zatražite potvrdu od Personalne službe MORH-a i nakon toga je predajte u HZMO sa zahtjevom da vam odrede na pravilan naćin mirovinu ( trebali bi po ustrojbenom činu poručnik). Ako ste bili pričuva priča je ista samo je tada u "igri" potvrda od Ureda za obranu. Skrećem pozornost na navedeno: ako. Rezime: s tom potvrdom od Personalne službe MORH-a (ili Ureda za obranu ...) možete "isposlovati" promjenu mirovine neovisno o roku za tužbu Upravnom sudu ili možebitnoj obnovi postupka; na prvi pogled za tužbu Upravnom sudu temeljem činjenice da nisu uvažili tu potvrdu nemate po mom mišljenju osnove; za obnovu postupka trebate "skupiti" dokumentaciju o pogoršanju a ovo s potvrdom možete "gurati" neovisno o drugom (normalno ako imate ili ćete imati s tom "novom" potvrdom dokaz o obnašanju te dužnosti s tim elementima ustroja u trenutku razvojačenja). Za osnovanost tužbe Upravnom sudu temeljem nećega drugoga ( pogrešno utvređeno činjenično stanje npr. zdravstveno, uzrok invalidnosti i slično...) je izuzetno teško i nezahvalno prognozirati tako da to preskačem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Duro ,ali još jedna stvar mi nije jasna.Naime na potvrdi od ureda za obranu jasno piše da je zadnja dužnost prije skidanja bila ref. intendantske struke,i kad sam pitao u mirovinskom koji čin ide uz to ,rekla mi službenica da neide nikakav jer ona nema tablicu da vidi koji čin pripada uz tu dužnost.Zato sam i išao u MORH da mi daju onu potvrdu ali ni to nije vrijedilo.Zato mislim da nije u redu i da sam zakinut.

Pa eto ako možeš i to da mi malo pojasniš!Zahvaljujem!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sova1 je napisao:

Zahvaljujem na odgovoru!Znači ako sam dobro shvatio ,kad ću ići na vještačenje temeljem pogoršanja onda priložim tu potvrdu od MORH-a pa će je valjda uvažit.

Ne; kad budete imali tu potvrdu odmah pišite zahtjev HZMO da su pogrešili i tražite da vam pravilno odrede mirovinu temeljem te nove potvrde ! Ne čekati obnovu temeljem pogoršanja !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sova1 je napisao:

Duro ,ali još jedna stvar mi nije jasna.Naime na potvrdi od ureda za obranu jasno piše da je zadnja dužnost prije skidanja bila ref. intendantske struke,i kad sam pitao u mirovinskom koji čin ide uz to ,rekla mi službenica da neide nikakav jer ona nema tablicu da vidi koji čin pripada uz tu dužnost.Zato sam i išao u MORH da mi daju onu potvrdu ali ni to nije vrijedilo.Zato mislim da nije u redu i da sam zakinut.

Pa eto ako možeš i to da mi malo pojasniš!Zahvaljujem!

Ipak ste donekle na konju, treba samo još malo jahanja :-D:palac: ; napravite sljedeće: otiđite u Ured za obranu sa "starom" potvrdom (ili s preslikom te potvrde...) i tražite da vam izdaju potvrdu o tome koju ste dužnost obnašali prije razvojačenja i koji je ustrojbeni čin za tu dužnost ( ili drugim riječima:čin po knjizi ustroja za postrojbu u kojoj ste obnašali tu dužnost), lijepo objasnite da tete u mirovinskom temeljem one potvrde ne mogu ništa jer one ne poznaju ustroj HV, nema te dužnosti u njihovim tabelama itd. To što ćete ponijeti staru potvrdu, ili njenu presliku, će vam olakšati posao u Uredu za obranu, ali ako je i nemate ne škodi samo ćete se možda malo više "natezati" s referentom u Uredu (zapravo kako koji Ured...) Ne dajte se "otpiliti", oni mogu i smiju izdati takvu potvrdu. U jednom od starijih postova sam tu problematiku već opisivao, ali da me "ubijete" ne mogu se sjetiti kada. Kada dobijete potvrdu pišite zahtjev HZMO kako već navedoh.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija