Jump to content

djeca ne smiju voziti bicikl


ljutko

Preporučene objave

evo sto se desi kada policija pise zakon. sve treba zabraniti i stalno si u prekrsaju!!!

 

Članak 215.

 

(1) Biciklom na cesti smije upravljati osoba koja je navršila 14 godina.

(2) Djeca s navršenih devet godina koja su u školama osposobljena za upravljanje biciklom i za to im je izdana potvrda, smiju samostalno upravljati biciklom na cesti, a druga djeca s navršenih devet godina samo u pratnji osobe koja je navršila 16 godina.

(3) Program osposobljavanja za vožnju biciklom, program biciklističkog ispita i obrazac potvrde iz stavka 2. ovoga članka propisuje ministar nadležan za poslove obrazovanja.

 

 

op1

»cesta« je svaka javna cesta, ulice u naselju i nerazvrstane ceste na kojima se obavlja promet

 

op2

»nerazvrstana cesta« je površina koja se koristi za promet po bilo kojoj osnovi i koja je dostupna većem broju raznih korisnika (seoski, poljski i šumski putovi, putovi na nasipima za obranu od poplava, pristupne ceste i prostori parkirališta, benzinskih crpki i sl.)

 

op3

Prometom na cesti, prema ovom Zakonu, podrazumijeva se promet vozila, pješaka i drugih sudionika u prometu na javnim cestama i nerazvrstanim cestama koje se koriste za javni promet

 

 

1. ako si osoba - onda ne smijes voziti bicikl cestom do 14 god

2. ako si samo dijete (ali ne i osoba :-D) s dozvolom i starije od 9 god ili u pratnji starijeg brata od 16 - onda smijes gdje hoces

3. ako si osoba ili dijete mladje od devet godina onda si u banani :-D jer

- tata nema certifikat za ucenje voznje bicikla

- tata nema poligon - na parkingu ispred kuce se to vise ne smije raditi

- ti da i znas voziti - zabranjeno ti je - zabranjeno ti je voziti bic cak i na savskom nasipu

 

zivjela policijska i pravno uredjena drzava :zao::-(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

ljutko je napisao:

 

1. ako si osoba - onda ne smijes voziti bicikl cestom do 14 god

2. ako si samo dijete (ali ne i osoba :-D) s dozvolom i starije od 9 god ili u pratnji starijeg brata od 16 - onda smijes gdje hoces

...

 

 

kontradiktoran si

vidiš da smiju, sam si rekao kojeg uzrasta i kako

 

i meni je ovo u redu,

bezbroj puta sam izbjegavao klince na biciklima koji se provlače između auta, na parkingu, u naselju između parkiranih auta, dojure iz parka i samo izlete na cestu koja ide između zgrada

a da ne govorim koliko puta su se doslovce zabili u aute, parkirane ili u pokretu

i da ja onda odgovaram zbog mama i tata koji misle da su kupnjom bicikla sebi priskrbili sat dva odmora od djeteta..

neka izvole s njima tada biti vani, od toga imaju koristi prvo oni, a onda svi ostali..

 

 

o klincima koji voze na drugim cestama (tako svejedno kojeg tipa) u tim godinama, ne mozeš očekivati da paze i na sebe i na druge

razigrani su, djeca su ..

treba zaštiti i njih i druge od njihove vožnje

 

ovo sa polaganjem ispita za vožnju je ok.. sjećam se da sam i ja u OŠ, nekada davno, polagao i dobio dozvolu..osnovna pravila vožnje, prometna pravila, ponašanje u vožnji na cesti..to je bilo skroz u redu..školsko dvorište je imalo poligon sa svim znakovima, prugom, pješ. prelazima, zavojima, autobus. stanicama..ma, baš je bilo zgodno..

 

ima li toga danas?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

simpaticno mi je kako je nekima tesko citati sto pise ali bi zato komentirali bes kraja i konca

 

 

djeca do devet godina ne smiju niti s tatom na parkiralistu uciti voziti bicikl!!!!!!!!!!!!

 

 

ako ti je to normalno onda s tobom nesto nije normalno ili mozda imas tek prve dlake na licu i nemas pojma kada tata mora nauciti dijete voziti bicikl :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ljutko je napisao:

 

djeca do devet godina ne smiju niti s tatom na parkiralistu uciti voziti bicikl!!!!!!!!!!!!

 

 

ako ti je to normalno onda s tobom nesto nije normalno ili mozda imas tek prve dlake na licu i nemas pojma kada tata mora nauciti dijete voziti bicikl :kavica:

 

veliki tata ljutko, ne sumnjam da ćeš naći drugo mjesto, svakako prikladnije od parkirališta - za učiti dijete vožnju biciklom!!

 

 

 

 

p.s.

mogu se kladiti da imam više godina od tebe, pa zato - ne diraj moje dlake i dlačice!

:frajer:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

a da ne govorim koliko puta su se doslovce zabili u aute, parkirane ili u pokretu

i da ja onda odgovaram zbog mama i tata koji misle da su kupnjom bicikla sebi priskrbili sat dva odmora od djeteta..

neka izvole s njima tada biti vani, od toga imaju koristi prvo oni, a onda svi ostali..

 

vase godine su jasno napisane :beba:

 

 

ps

po britvicu i pjenu ne morate u drogeriju vec ih mozete kupiti u svakom ducanu :dvoje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija