Jump to content

dužnosti javnog bilježnika u sporazumu kod nasljedstva


zvirinovnik

Preporučene objave

Molim pomoć jer me zanimaju neke pojedinosti.

Moj tata se nije složio sa oporukom nakon djedine smrti jer je djed pri kraju života dok je bio senilan potpisao tatinom bratu darovnicu.

Tata je prilikom ostavinske rasprave zatražio svoj nužni dio što nije odgovaralo njegovom bratu te su išli na sporazum. Nakon dugog prepiranja su dogovorili što tata dobija i bratov odvjetnik je napisao sporazum (moj tata nije htio odvjetnika jer je mislio da se može sa bratom pošteno sve dogovoriti). Izgleda da je bratov odvjetnik stavio neke zakučice u sporazum koje tata nije primjetio prilikom potpisivanja sporazuma kod javnog bilježnika.

 

Zanima me - kod potpisivanja tog sporazuma kod javnog bilježnika - da li je javni bilježnik dužan pročitati sporazum i upozoriti obe strane na moguće greške ili "dvosmisleno" napisane izraze u sporazumu?

 

Unaprijed hvala :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako ste samo ovjeravali potpis kod jb, onda jb to ne čita, niti provjerava točnost, već samo potvrđuje da ste se pred njim potpisali na tom komadu papira.

Jb je odgovoran jedino ako vam je on osobno sastavio sporazum.

Razlika između ovih varijanti je i u cijeni. Normalno da se skuplje naplaćuje ako jb sam sastavlja, jer snosi i odogvornost za pravnu točnost i korektnost.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija