Jump to content

Molim pomoć


seky

Preporučene objave

Dragovoljac sam Domovinskog rata 91. 92. i Oluja 95.

 

10.11.2005. prvi puta sam bio kod liječnika gdje mi je dijagnosticirana šifra F43.1. Naknadno mi je još dijagnosticirane šifre F60.3 i F32.2. U 12. mjesecu 2005. predao sam zahtijev za priznavanje statusa HRVI.

U 2. mjesecu 2008. bio sam na prvostupanjskoj komisiji koja me je odbila uz obrazloženje: Prema kliničkom nalazu i dostupnoj dokumentaciji kod bolesnika je riječ o kroničnom Posttraumatskom stresnom poremećaju i Depresiji. Prema ratnom putu bolesnik je na prvim crtama bojišnice bio u egzistencijsko ugrožavajućim okolnostima, izložen djelovanju neprijateljskih zrakoplova, tenkova, topništva, pješačkog naoružanja i snajperskih hitaca. Prema nalazu vještačenja bolest se ne smatra izravnom posljedicom ratnih stradanja u Domovinskom ratu. Bolest je srednje teška.

Na to Rješenje sam uložio Žalbu i nedavno mi je stiglo rješenje da se Žalba odbija uz obrazloženje da je prošlo više od deset godina od mog zadnjeg sudjelovanja u ratu (Oluja 8. mjesec 1995.) i prvog posjeta liječniku 10.11.2005. članak 123. st. 1. točka 8.

Ako je nekome poznata ovakva situacija ili se nalazi u sličnoj molim da me uputi šta mi je dalje raditi.

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako je stvarno tih deset godina u zakonu, stvarno onda ne znam da li ću moći ostvariti status Hrvi.

Prije nekoliko dana sam sreo kolegu koji je bio samnom na ratištu i ima istu situaciju sa datumima kao i ja. On je prošao na prvoj komisiji i to potvrdila drugostupanjska komisija. Nakon toga mi stvarno nije ništa jasno u svezi tog zakona. Totalno sam zbunjen.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

čitam postove hrvatskih branitelja i uočio sam da se velika večina boji odlučiti za pokretanje Upravnu tužbu.

ako je zahtjev opravdan medicinskom dokumentacijom

i ako PLP ili DLP nije u obzir uzlo u razmatranje kompletnu medicinsku dokumentaciju smatram da je bolje ići na tužbu

Upravnom sudu nego čekati dvije godine na obnovu postupka .

postupak je duži ali i rezultat je izvjesniji.

 

kod mene je bio slučaj da kod ocijene moje invalidnosti nisu uzeli u razmatranje cijelovitu medicinsku dokumentaciju .

odlučio sam se za pokretanje spora pred Upravnim sudom i prva presuda mi je uvažena i napisano da je povrijeđen zakon tužitelju na štetu a time i materijalno pravo uz obvezu donošenja novog rješenja o mojoj invalidnosti uz uvažavanje cijeovite medicinske dokumentacije u spisu predmeta.

naravno Ministarstvo hrvatskih branitelja nije postupilo po presudi zbog čega sam ponovo pokrenuo upravni spor.

nakon treče tužbe i 7 godina dobio sam 80% invalidnosti a imao sam 40% a zbog toga što na PLP i DLP nisu postupali u skladu sa zakonom.

uvjeren sam da to ne rade ni danas-

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija