Jump to content

Upomoć ! Agresivan bolesnik u poodmaklom stadiju karcinoma


zelenka

Preporučene objave

Molim vas hitno za savjet da li ima neka ustanova u ovoj zemlji kojoj se možemo obratiti za pomoć.

Bratu mi je dijagnosticiran tumor sinusa,čeljusti.....

prije tri mjeseca nakon dvogodišnjih pogrešnih dijagnoza,

međutim tada je već bilo kasno...

Bio je u Zagrebu mjesec dana na zračenju,prognoze su loše,bolovi neizdrživi....

Prije dva dana postaje agresivan i ne smije ga se ostaviti

niti na tren bez nadzora...

dva dana ne spavam ni ja ni sestra...

Jutros je bilo zastrašujuće, bila je i policija,odvela ga hitna pomoć u Splitsku bolnicu,međutim tamo ga nisu htjeli primiti jer ne pripada nigdje,na onkologiji mu ne mogu ništa pomoć,a na psihijatriju također ne spada.......

Ne znam šta da radimo????

MOLIM VAS ZA POMOĆ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bolnice ne žele držati neizlječive pacijente. Oni bi trebali biti smješteni u hospicijima, ali - koliko znam - oni postoje samo kao ideja.

 

No, mislim da u suštini imate problema s terapijom. Vaš brat bi trebao primati i lijekove koji smiruju, odnosno utječu na ponašanje. Pokušajte razgovarati s njegovim liječnikom opće prakse.

 

Nisam liječnik, ali koliko znam za neizlječive bolesnike praktično nema kontraindikacija niti ogranićenja u dozama lijekova protiv bolova ili drugih koje mogu primiti, budući da štetno djelovanje lijekova u pravilu za ostatka života ne može doći do izražaja.

 

Potražite neki zdravstveni forum pa tamo postavite pitanje ili možda da nazovete i Ministarstvo zdravstva da Vas upute o mogućem postupanju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moguće je da se kod vašeg brata razvila duševna bolest koja je uvjetovana nekom biološko-organskom osnovom (rekli ste da ima tumor). Bolesnici pritom pokazuju promjene ličnosti u sferi intelektualnog ili voljnog funkcioniranja. Samim time moguće je primjeniti i Zakon o zaštiti osoba s duševnim smetnjama. Ako razgovor s njegovim liječnikom ne pridonese poboljšanju situacije, predlažem vam da se za pomoć obratite mjesno nadležnom centru za socijalnu skrb, čiji će vam djelatnici reći kakve mogućnosti vam stoje na raspolaganju.Zakonska obveza svih osoba je obavijestiti centar za socijalnu skrb i potrebi pružanja zaštite osobi koja nije sposobna brinuti o svojim potrebama, pravima, interesima ili koja ugrožava prava i interese drugih osoba.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

HVALA PUNO!!!!!na brzim odgovorima......

Spas u trenutku beznađa i izgubljenosti,kad se nađeš u

situaciji monstruoznog sna a buđenje se ne nazire...

Na žalost bez veze u lijepoj našoj ne možeš ništa..

Najveći šok mi je bio danas kad me i svećenik odbio

jer za poslijednje pomazanje navodno bolesnik mora

biti suglasan.Prestrašno...

I tako uspjeli smo se povezati tj.naći "vezu",

zbrinuli ga..Sad je nastupio smiraj...

Nadam se da će uskoro naći mir na puno lijepšem mjestu.....

Hvala puno još jednom.

Lijepi pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija