Jump to content

negativna ocjena na liječničkom


tetinho

Preporučene objave

na redovnom liječničkom pregledu u osijeku lijecnik mi je rekao da ce me zbog,problema sa vidom,najvjerovatnije u zg dobiti jedinicu.

Inace,u hv sam od 1991.,nisam hrvi,lijecnicki karton mi je prazan.Na lijecnickom preglede 2003. dobio sam peticu.

Imam uvjet za 6a.

Da li da podnesem zahtjev za 6a ili da idem na varijantu clanak 11?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zkova je napisao:

obvezno ako imate mogučnosti ići na varijantu čl.11,te ako izvučete prof.nesposobnost za rad tada imate pravo na razliku otpremnine od 6 bruto plaća i 525 kn po mj.sudj.u DR.Ako dobijete odmah opću nesp.za rad tada će Vam i mirovina biti veća...

 

Ne upuštajući se što je razlog za ocjenu 1 u svezi vida i poslova koje obnaša, teško je povjerovati da će ako ide na čl.11 kasnije kod T-ia dobiti išta u svezi DR (izuzev ako je ranjavanje ili ozljeda u svezi obnašanja dužnosti u OSRH, a tad bi već morao imati i HRVI s relativno visokim postotkom oštećenja, ali ...) tako da bi ja na njegovom mjestu procjenio mogu li išta raditi i išao na čl. 6 ( a kasnije po potrebi može ići na opću ...).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

klanfa je napisao:

...tako bi se i psihičko stanje moglo isto pogoršati.Pa bi za vid dobio civilni dio a za ptsp vojni...

Da, ali da ima PTSP i da on utjeće na radnu sposobnost dobio bi već sad ocjenu 1 i po osnovi PTSP (Pravilnik ...), a ako se PTSP razvije poslije ovog vještačenja biti će muke oko dokazivanja HZMO-ovom vještaku (početak liječenja PTSP, trajanje liječenja PTSP, on otišao po 11. u svezi vida, liječenje završeno ili ne, utjecaj na radnu sposobnost, odbije ga pa mora "gurati" obnovu postupka,...); plan na prvi pogled dobar, ali oprez tanak led i sklisko ...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija