Jump to content

zatvoren obrt


jado

Preporučene objave

Godine 2002 zatvorio sam obrt koji je bio otvoren nepuna tri mjeseca u ugostiteljstvu.Otisao u ured zupanijski u mirovinsko kao i socijalno.Ovu godinu dakle nakon sest godina ja primam uplatnice od porezne uprave s akontacijama poreza ya svaki kvartal redovno.Prvo sam zvao preznu upravu da vidim sto se dogadja da im kazem da obrt vec sest godina je zatvoren zbog cega mi salju uplatnice , da bi me oni poslali u zupanijski ured za gospodarstvo da provjerim jer da obrt vjerojatno nije ugasen. Ukratko ja dakle moram placati neciju gresku i nerad cak sam i arhivu provjerio nu doticnoj opcini i dakako da tamo nije nadjen moj zahtjev za gasenje obrta i ja doticnom referentu kazem da saqm isti dan podnio zahtjev za gasenje obrta kada sam odjavljivao radnike s moirovinskog i socijalnog

i tocno se sjecam toga ali sto se moze .

Interesira me kako da se oglusim na placanje tih obaveza koje i dalje pristizu ida li mije vec zastara na te racune bez obzira sto ih prezna dostavlja uredno .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nema nikakve zastare ukoliko obrt nije zatvoren a porezna nije dobila Rješenje o prestanku rada obrta od Ureda državne uprave.Odjavljivanje radnika s obrta ne znači automatski i prestanak rada obrta.Pa morali ste i sami dobiti Rješenje o zatvaranju obrta a čudi me da Vas i porezna uprava nije kontaktirala za sve navedene godine zbog nepodnošenja godišnje porezne prijave na dohodak koje ste obvezni predati (radili ili ne)dokle god je obrt OTVOREN.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mislim da je ovdje u pitanju zastara prava na potraživanje s osnova obrta jer je prošlo 3(relativna) tj.6 godina(apsolutna zastara) za sva potraživanja .predstoji vam napisati zahtjev za otpis nepostojećeg duga i istaknit zastaru. postoji problem, morali bi zatražit sada zatvaranje obrta ali ono se ne može zatvorit retroaktivno, nrgo sa danom predavanja zahtjeva,tj mjesec dana unatrag,što znaći da time priznajete da je obrt radio do sada , a samim time onda postoje i obveze po njemu????

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nema tu što da se priznaje ili ne priznaje da je obrt radio, obrt je aktivan i samim tim postoji obveza plaćanja doprinosa,članarine HOK-u,poreza na tvrtku.Kakav zahtjev za otpisom nepostojećeg duga,dug je i te kako postojeći a baš da nekom 6 godina stižu uplatnice za doprinose a ne reaguje, zanimljivo!?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako si odjavio obrt trebaš imati kopiju odjavnice koju je zaprimo ured a ista treba imati i potvrdu primitka odjavnice.

ako nemaš rješenje nađi kopiju odjavnice.

 

ako obrt nije odjavljen ,tražbina po zakonu zastarjeva za čini mi se šest godina.

pa računaj koliko je zastarilo .od 2002.g do 2008.g je točno šest godina.

 

ako za to vrijeme nisi imao prihod kako možeš imati poreza.

davanja za obrt moguća.

 

pokušaj sa žalbama.

za zaradu od 0,00kn i porez je 0,00kn

provjeri na osnovu čega su obračunali porez.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

jado je napisao:

Godine 2002 zatvorio sam obrt koji je bio otvoren nepuna tri mjeseca u ugostiteljstvu.Otisao u ured zupanijski u mirovinsko kao i socijalno.Ovu godinu dakle nakon sest godina ja primam uplatnice od porezne uprave s akontacijama poreza ya svaki kvartal redovno.Prvo sam zvao preznu upravu da vidim sto se dogadja da im kazem da obrt vec sest godina je zatvoren zbog cega mi salju uplatnice , da bi me oni poslali u zupanijski ured za gospodarstvo da provjerim jer da obrt vjerojatno nije ugasen. Ukratko ja dakle moram placati neciju gresku i nerad cak sam i arhivu provjerio nu doticnoj opcini i dakako da tamo nije nadjen moj zahtjev za gasenje obrta i ja doticnom referentu kazem da saqm isti dan podnio zahtjev za gasenje obrta kada sam odjavljivao radnike s moirovinskog i socijalnog

i tocno se sjecam toga ali sto se moze .

Interesira me kako da se oglusim na placanje tih obaveza koje i dalje pristizu ida li mije vec zastara na te racune bez obzira sto ih prezna dostavlja uredno .

 

 

 

ukoliko je točno da si uplatnice dobio nako 6 godina i prethodno nisi dobijao nikakove opomene ,ovrhe i sl. imaš pravo istaknit zastaru za potraživanja a zbog nastupa apsolutne zastare za sva potraživanja unatrag 6 godina odnosno relativne zastare za sva potraživanja unatrag 3 godine!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija