Jump to content

prigovor na rješenje prekršajnog suda?!


pizdek

Preporučene objave

Pozdrav svima,

ovako... ovo ljeto me uslikala MULTANOVA, ja im javio koje upravljao vozilom, dobio obavjest o prekršaju (čl. 53. st.1. kažnjiv po st. 4. ZOSPC-a, znači 2000kn i 2 k.b.) - žalio se (standard, student, nemam vlastita primanja itd..)...

...stiže mi rješenje sa suda, naravno žalba odbijena - razlog - uz prigovor nisam priložio dokaze temelju kojih tražim primjenu opomene, te je zaključeno da prigovor nije osnovan.

Mene muči ovo «Protiv ove presude žalba nije dopuštena temeljem čl. 244., st.3. Prekršajnog zakona.» ...jer bi se ja ponovo žalio ali ovaj put priložio dokaze...

 

...ili se odlučim platiti, ali preko čega se rješenjam nisam dobio uplatnice, niti mi je navedeno u kojem roku moram platiti (a do sada je uvjek bilo)

 

HVALA unaprijed

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

imam istu situaciju i vec sam dva puta trazio pomoc na ovom forumu ( http://www.legalis.hr/modules/newbb/viewtopic.php?topic_id=503324461&forum=29 ), ali nitko mi nije odgovorio nikada...ipak nasao sam referencu na clanak 221. prekrsajnog zakona koji je osnova za odbijanje zalbe i pazljivo citajuci doci ces na kraju do clanaka 207. istog zakona u kojima pise sto sve zalba mora sadrzavati i koji su temelji za odbacivanje iste...po mom zakljucku ako ne navedes potvrde uz ono sto u zalbi tvrdis zalba se ne smije odbaciti tj nema temelja za to...a sto je sud trebao ucinit neznam, ali ja upravo sastavljam zalbu na to rjesenje na koje se ne smijem zaliti i ne znam kome da posaljem to ako je predmet zakljucan i nemam pravo zalbe...kanim se pozvati na navedene clanke jer me oni u potpunosti potvrdjuju da sud nije postupao prema zakonu i da mi omoguce da ponovo napisem zalbu ovoga puta s prilozenim dokumentima nista drugo i neka onda donesu odluku o zalbi...

 

ima li netko kakav koristan savjet???

 

@petpetica:

 

i da objasnjenje suda je jako sturo i ne moze se zakljuciti puno toga...nemoj napadati ljude, vec ako mozes pomoci pomozi...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zalba tipa

(standard, student, nemam vlastita primanja itd..)...

se zasigurno ne spominje u navedenom zakonu :-D

 

takodjer u tom zakonu pise da se pise "prigovor" a ne zalba ....

 

 

sto se pak ovog dijela tice

imam istu situaciju i vec sam dva puta trazio pomoc na ovom forumu, ali nitko mi nije odgovorio nikada...

odredjujem samokazaznjavanje svi clanovima foruma - tri puta sam sebe po guzi :-D:-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prekršajni nalog izdat od strane policije ima status prvostepene presude, iskoristili ste svoje pravo prigovora, dobili ste pravomoćnu drugostepenu presudu.

 

Zakonitost nije povrjeđena, kao ni vaša ljudska prava.

 

Već sam vam objasnio gdje ste već upućeni na način plaćanja, a još vam samo mogu pomoći da vam pokažem gdje je najbliža pošta.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

...zašto mi sud nije poslao uplatnice (one na kojima piše da kupiju vraćam prekršajnom sudu)

 

...netko je spomenuo da sve piše u obavjesti...?1

 

...u obavjesti, u onom djelu "Uputa o pravnom lijeku" stoji da kazno moram platiti ili uputiti pismeni prigovor u roku od 8 dana, - što je naravno prošlo, budući je poslan prigovor...

 

...buni me to što mi je do sada na riješenjima suda pisalo

 

CITIRAM: "Okrivljenik je dužan novčanu kaznu platiti u roku od 8 dana od pravomoćnosti ove presude jer će se u protivnom kazna naplatiti prisilno, a ako ni prisilna naplata ne uspije u roku od godine dana od otvaranja postupkaprisilne naplate zamjeniti će se zatvorom u trajanju od ??? dana"

 

...a toga sada nema, niti ima uplatnica...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Lijepi pozdrav!

Dobio sam prekrsajni nalog od prometne policije i izrecena mi je kazna od 1000 kn. Pocinio sam prekrsaj iz clanka 51. stavka 1. zakona o sigurnosti prometa na cestama. Naime, u zavoju na mokrom i klizavom kolniku sam izgubio kontrolu i proklizo i nazalost zabio se u rasvjetni stup HEP-a. To mi je prvi prekrsaj, student sam i zelim podnjeti prigovor. Molim vas za informacije- kako prigovor mora izgledati, kako obrazloziti razloge nezgode, ima li izgleda za uvazavanjem prigovora??

Molim brzi odgovor, unaprijed hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam pisao tri prigovora, sva tri su odbijena - jedino sam se u ovom zadnjem vadio na student - bez primanja itd...

Prigovor mi je odbijen jer nisam uz njega dostavio nikakav dokaz - to stoji u presudi. Znači moj savjet ti je pisati ga i svakako sve moguće potvrde priložiti, ako ništa drugo time ćeš si kupiti barem 3 - 4 mj. da skupiš za kaznu :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

@pizdek

 

Odgovor sa one privatne poruke.

 

Možete kasniti za plaćanje kazne. Na poreznoj upravi vam ne mogu napraviti ovrhu. Računajte da bi vam u roku od 3-4 mjeseca mogli odrediti zatvorsku kaznu koju naravno možete izbjeći pokazivanjem potvrde o plaćenoj kazni.

 

Kad budete imali novaca platite kaznu i obavezno čuvajte potvrdu. Ne preporučam te stvari plaćati internetom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pozdrav

evo ja poceo pisati prigovor za stup od lampe koji sam kao ostetio. i sad me zanima kakve dokaze uz to treba priloziti? da li treba dokaz da sam student, dakle kopija indexa? i sto je jos dobro priloziti kao dokaz? molim vas korisne informacije i neki link il nesto kako taj prigovor mora izgledati??

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pizdek je napisao:

Ja sam pisao tri prigovora, sva tri su odbijena - jedino sam se u ovom zadnjem vadio na student - bez primanja itd...

Prigovor mi je odbijen jer nisam uz njega dostavio nikakav dokaz - to stoji u presudi. Znači moj savjet ti je pisati ga i svakako sve moguće potvrde priložiti, ako ništa drugo time ćeš si kupiti barem 3 - 4 mj. da skupiš za kaznu :)

 

A što da je poslao naknadno kao neke dokazne materijale, znači prije nego što je sud donio presudu ali isto tako i poslje onih 8 dana koje vrijeme za prigovor. Ali da uzmemo u obzir to da je poslao prigovor bez ikakvih dokaza unutar tih 8 dana. Dali bi se ti dokazni materijali uzeli u obzir kada bi se urudžbirali

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija