Jump to content

da li da mijenjam odvjetnika


danilo

Preporučene objave

slučaj je u vezi nadoknade štete za teške tjelesne povrede.Sud je u moju korist 2002g donio presudu da mi je tuženik dužan isplatiti 20.000.00kn.i to od 2000g kad su mi nanesene povrede.Pošto se ništa nije događalo uzeo sam odvjetnika 2006g i kod njega platio pristojbu na prijedlog i riješenje 400kn i ostavio svoj broj mob.da mi javi da li će biti što riješeno.Nije mi se javljao godinu dana pa sam otišao kod njega da vidim da li ima što novog u vezi slučaja.On mi kaže da je napravio sve što je mogao da je provjerio kod prezne i svih banaka da li ga negdje ima ali ništa od toga.Nakon toga opet za godinu dana kod njega i kaže mi da je swe po starom,opet ništa.Sad on meni kaže da ja probam saznati da li on ima što na sebi i da li negdje radi,da li možda imam nekog u policiji da mi provjeri da li možda ima nekakvo motorno vozilo.Tuženik je udaljen od mene 100km i nemam baš nitkog da mi se raspita o njemu,što da radim,da li ja sam moram to provjeravati ili odvetnik kojega sam uzeo,još 4 god i dolazi kako on kaže do apsolutne zastare a sumnjam da optuženik za swe ovo vrijeme nije imao nikakva primanja ili bilo što,nekako mi taj odvjetnik djeluje totalno neozbiljno.počeo sam već sanjati taj slučaj i neznam što da sad napravim

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pošto si dobio presudu zastara nastupa 10.godina od dana pravomočnosti presude.

potrebno je napraviti prijedlog za ovrhu na dužnikovu plaću ili nekretninu ili pokretninu.

provjeriti u poreznoj upravi prema mjestu prebivališta dužnika ,imovno stanje dužnika .gruntovnica.

imate pravni interes i porezna bi vam trebala .

tražite od odvjetnika spis na uvid .neće biti oduševljen

odvjetnik je trebao tražiti od suda da od dužnika traži popis imovine.

 

odvjetniku mala zarada.

probajte odvjetniku ponuditi 20% od naplačenog

imati će interes žurno riješiti problem.

 

primjer prijedloga za ovrhu

www.osvz.hr /izvanparnični ovršni/

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Odvjetnik ima pravo zatražiti od policije podatke za vozilo ( a tražio je od Vas!).

 

Odvjetnik je mogao zatražiti od HZMO-a da li je zaposlen (a traži to od Vas).

 

Te podatke čak realno vi ni ne možete pribaviti :palacdolje:

 

Inače ako nema ništa imovine na sebi, odvjetnik nije kriv za naplatu, već samo što eventualno ne poduzima ove gore korake

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija