Jump to content

prometna - pravilo desnog pitanja


Djax

Preporučene objave

pozdrav svima

 

nazalost imao sam dosta veliku prometnu i trazim pomoc od vas

 

opis nesrece:

 

oduzimanje prednosti, pravo desnog vozila i njegove prednosti. na raskrizju nikakve signalizacije, bilo vertikalne ili horizontalne (tresnjevka, kod remize), nepreglednost zbog vremena (susnjezica, noc). nisam ga vidio, te sam vozeci u drugoj brzini udario u lijevu stranu auta koji je ulazio u raskrizje i bio meni s desne strane. steta na mom autu je ogromna. osiguranje ce ispatiti stetu drugom vozilu. nisam imao alkohola u tijelu.

 

znam da sam kriv ali... sa svake strane raskriizja na zelenoj povrsini koja nije oznacena kao parking su bili parkirani automobili (i sa moje strane a i sa njegove) te je preglednost bila nikakva, nisam uopce vidio ni svjetla automobila a kamoli auto sam.

 

sta da radim? planiram dici tuzbe protiv pogresno prakiranih vozila ili grada zbog nedostatka signalizacije. ne znam sta da radim, moram pokusati bar nesto novaca dobiti od osiguranja ili bar smanjiti krivicu.

 

slike od parkiranih vozila imam na mobitelu.

 

 

da li mogu nesto napraviti? imate kakav prijedlog?

 

 

hvala unaprijed

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislim da ne možete ništa naplatiti od drugih vozača.

 

Poricanjem prekršaja samo dajete povod vašem osiguravajućem društvu da odbije isplatiti štetu oštećenom, čime povećavate rizik da vas oštećeni tuži privatnom tužbom.

 

Fotografije na zaslonu vašeg mobilnog telefona sud neće prihvatiti kao dokaz.

 

Kao oštećeni možete podnijeti optužni prijedlog protiv drugih vozača, međutim pitanje je koliko ste zapravo oštećeni njihovom greškom, a koliko ste nezgodi pridonijeli vlastitom greškom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prometna pravila su jasna:

- desni ima prednost (ukoliko je zastor na oba kolnika isti)

 

ovo sve ostalo sto vi navodite u glavi svakog vozaca umanjuje vas propust ali da li ce sudac to uvidjeti?

 

tuzba prema vlasnicima krivo parkiranih vozila je promasena, odnosno nepravovremena.

trebali ste zaustaviti auto u krizanju, ishoditi privremenu mjeru protiv tih vlasnika da se parkiraju u krizanju, zatraziti sudsko izvrsenje privremene mjere, i na kraju podignuti tuzbu - e sad koliko je to blesavo ....

 

sto se osiguranja tice, mislim da ce odluciti temeljem policijskog zapisnika, a ne vaseg misljenja

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jedino ako su vozila onemogućavala (dakle ne i smanjivala) vidljivost, onda postoji određena mogućnost da ih se prijavi za prekršaj, odnosno da se njihoa osiguranja teret za odštetu (ili dio nje).

 

Naime ako ste vi mogli svojom povećanom pozornošću prevladati smanjanu vidljivost, onda ste ipak odgovorni za štetu. Nažalost, kako sami kažete da ste vozili u drugoj brzini (moja pretpostavka 30-45 km/h), mislim da je teško govoriti o tome da ste povećali svoju pozornost, odnosno otkolnili moguće uzroke sa svoje strane za nastanak prometne nezgode.

 

Vaše fotorgrafije mogu biti dokaz na prekršajnom sudu, ali njima ćete samo utjecati na visinu kazne.

 

Prebacite ih na kompjuter i isprintajte i priložite kao dokaz prilikom dokaznog postupka.

 

Inače možete otići i nekom prometnom vještaku i zatražiti njegovo mišljenje (ponijeti sa sobom skicu mjesta nezgode, slike itd..)

To inače košta otprilike 1000- do par tisuća kuna (ovisno da li tražite samo mišljenje ili cijelo prometno vještvo).

 

On je zapravo jedina osoba koji sud sigurno neće tek tako zanemariti, a ako ne bude u Vašu korist njegovo mišljenje, bar ćete biti sigurni da ste Vi bili krivi

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nemas pravo

dokle god nisi siguran da se mozes sigurno ukljuciti u promet, ne smijes se ukljuciti - pravila su doista beskrajno jasna

 

to sto ima 1000 slucajeva da se de facto mozes samo na blef ukljuciti - nikoga nije briga - nisi prilagodio voznju uvjetima na cesti ili nesto slicno. vozaci bi se doista trebali raditi panjevi, i ukopati se u takvom raskrscu i zvati policiju.

mozda, nakon na taj nacin izazvanih 10000 cepova u prometu, mozda bi prometna policija shvatila da promet ugrozavaju i parkirana vozila, kontejneri za smece u samom krizanju i sl

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija