Jump to content

rat/mir


FRANJO/FRENKI

Preporučene objave

ako imaš drugostupanjsko rješenje na tvoj zahtjev tvoj liječnik o.p. ispunjava zahtjev za ik-u sa tvojom lječničkom dokumentacijom u PS Hzmo.dobivaš poziv od hzmo i viještak određuje omjere koje idu na potvrdu u Zg.za dionice ti treba kopija drugostupanjskog rješenja ovjerena u uredu obrane,fotokopija osobne i zamolba za dodjelu dionica.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

buda1965 je napisao:

ako imaš drugostupanjsko rješenje na tvoj zahtjev tvoj liječnik o.p. ispunjava zahtjev za ik-u sa tvojom lječničkom dokumentacijom u PS Hzmo.dobivaš poziv od hzmo i viještak određuje omjere koje idu na potvrdu u Zg.za dionice ti treba kopija drugostupanjskog rješenja ovjerena u uredu obrane,fotokopija osobne i zamolba za dodjelu dionica.

prijatelju možda ti je smješno ovo moje pitanje ali šta znači PS Hzmo.

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

FRANJO/FRENKI je napisao:

...,te me interesira dali me je moj lječnik opče prakse dužan uputit na procjenu radne sposobnosti,ili to netko iz hzzo-a poziva kad vidi da sam več duže vrijeme na bolovanju?...

Vaš liječnik vas je dužan uputiti na procjenu radne sposobnosti samo ako vi to želite (bez obzira jesu li ispunjeni uvjeti po Uredbi...) ili ako mu povjerenstvo HZZO u svom nalazi i mišljenju to izrijekom navede. HZZO vas neće pozivati na procjenu, ali će vam reći ono što je napisalo liječniku obiteljske medicine (opće prakse,...) Hoćete li vi otići ili ne, to je već vaša odluka i problem, normalna stvar kao i posljedice ( npr. duga bolovanja neće liječnik moći održavati bez povjerenstva HZZO-a, a ono sigurno neće gledati blagonaklono na to /čitaj najvjerojatnije će odbiti.../ ako vas liječnik OM ne uputi ili vi ne odete na procjenu koju su tražili...). Nikakvo rješenje o statusu HRVI vam nije potrebno, a o tome je li bolje s nekim rješenjem ili ne, mogli bi voditi raspravu do u sitne sate...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

FRANJO/FRENKI je napisao:

interesira me tko i kada određuje postotak rat/mir i na temelju čega,te me interesira dali me je moj lječnik opče prakse dužan uputit na procjenu radne sposobnosti,ili to netko iz hzzo-a poziva kad vidi da sam več duže vrijeme na bolovanju?

također me interesira gdje i kako te uz koju dokumentaciju e zatraže dionice hrvi.

Naveo si da radiš u policiji. Za MUP ne znam ali znam da za DVO, ako si dugo na bolovanju, HZZO te šalje na procjenu radne sposobnosti ( VII. komisija MORH-a ), a oni u MIORH gdje te umirovljuju ( ako su tako procijenili ). MIORH na osnovu dokumentacije koju posjeduješ određuje rat/mir i svoje misljenje šalje na reviziju . Nakon toga dobivaš konačno rješenje o visini mirovine.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija