Jump to content

Općinski sud-žalba zbog priključne karte-TROŠKOVI


hhrc

Preporučene objave

HŽ me neopravdano kaznio zbog prilključne karte na relaciji Dugo Selo - Sesvete. Na postupku pred Općinskim sudom pojavio se njihov zastupnik. Nitko ne želi odustati od svoje priče, ni oni niti ja. Traže suočenje kontrola iz vlaka i mene osobno.....

Pitanje: Koliko sve ove zavrzlame mogu koštati ? Molim pomoć i savjet!!!!!!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To bi te moglo koštati oko 200,00 kn sudskih troškova (100,00 kn pristojba za tužbu i isto toliko za presudu)+ glavnica (pretpostavljam da je oko 300,00 kn) + kamata na glavnicu i eventualni trošak za svjedoka (kontrolora) ukoliko ga bude tražio.

 

Imaš li kakvog svjedoka? Nekoga tko se tada vozio s tobom u vlaku?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Gle, bez svjedoka ćeš teško dokazati da si u pravu.

Vjeruj mi, znam iz iskustva.

Ako si već u odgovoru na tužbu ili na prvom ročištu rekao da si se obratio kontroloru i da nisi imao kartu onda ćeš bez nekog svjedoka u to teško uspjeti uvjeriti sud.

 

Ali ako nisi, onda imam nešto jako dobro za tebe i slične slučajeve (pravomoćno presuđeno pred OS Dugo Selo).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Priključna karta ti treba samo za relaciju od Dugog Sela do Sesvetskog Kraljevca (i obratno), a na relaciji Sesvetski Kraljevec-Zagreb (i obratno) vrijedi ZET-HŽ pokaz.

 

Jedna putnica koju je HŽ tužio iz istog razloga kao i tebe (nije imala priključnu kartu) uspjela je dokazati pred OS Dugo Selo (presuda je postala pravomoćna) da ju je od Dugog Sela do Sesvetskog Kraljevca automobilom dovezao prijatelj (koji je to posvjedočio) baš iz razloga što nije imala priključnu kartu te se nije htjela švercati, a da ju je kontrolor ''uhvatio'' tek nakon Sesvetskog Kraljevca, te da je za relaciju Sesvetski Kraljevec-Zagreb imala valjani ZET-HŽ pokaz.

 

Svjedočio je i kontrolor, ali je tužbeni zahtjev HŽ-a odbijen.

HŽ se žalio na tu presudu, ali je ŽS u Velikoj Gorici potvrdio prvostupanjsku presudu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija