Jump to content

paypal


aaaaaa21

Preporučene objave

Ispricavam se ako je pogresna tema prvi mi je put pa neznam ova odvjetnicka imena,pravno-nepravno...

 

Ovako isao sam forumima i naravno zalutao na neki "hakerski forum" nasao sam neki post kako je netko hackao neke paypal racune i naravno ja debil ponadao se kako bi ja preko paypala mogao uzeti nesto u igri za 25$ (u igri valuta,igra se igra preko interneta) i logirao se ja na paypal i platio kad sad trebam na live support dati neke podatke mene bilo strah sto je ovo i ja nesto muljao ime mi je "Mujo Haso" blabla cak sam dao i pravu adresu vlasnika koju sam nasao na paypal racunu,sad mi je zao sto sam to ucinio bilo je stvarno.....neznam kako da recem ponadao sam se da mogu biti bolji u igri od nekih ako kupim nesto za 25$,sada sam poslao vlasniku mail ako moze mi odgvoriti jeli on online da mu ja posaljem pare makar 100$ trazio samo da me ne tuzi itd...

 

Imam 20 godina i nikad nisam kaznjavan i sad me strah da ce mi policija doci doma uzeti kompjuter i mene strpat u zatvor....nesto sam citao na ovom forumu pa sam shvatio da bi sto mi je prvi "zlocin" trebalo dati uvjetnu......mene svarno strah i neznam sto da radim,mozete me savjetovati.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Utjerivaczakona je napisao:

Ne bi bilo loše da malko pojasnite kao se sve to igra?

 

Da li ste dali sve istinite podatke stvarne osobe?

 

Da li ste dali prave brojeve računa i eventualne pinove, lozinke i slično?

 

Da li se radi samo o 25 dolara?

 

Dao sam adresu i mail od vlasnika koju sam vidio na paypal accountu drugo nisam znao pa nisam dao.

 

Nisam davao nikakve brojeve racuna ni pinove jer ih neznam a i da znam nebi nikome davao niti se bavio time.

 

Da samo o 25$.Logirao se na paypal i kliknuo PAY,kad su me pitale podatke opet sam se logirao na paypal i dao kao sto sam gore napisao adresu i mail.

 

Danas mi stize mail:

Dear Player

 

This is the XXX (XXXXX) Team. Thank you for your support.

 

We are so sorry to say we have had to ban your account temporarily for Paypal detected some abnormalities in your account, and so suspended the account in order to protect you Paypal account information. We suggest you contact with Paypal Customer Service to find out about the problem. We will unban your account after its solved.

 

Thank you for your understanding.

 

 

 

Yours sincerely,

 

 

 

XXXXX Support Team

Ovo je moj account koji je banan i nije me briga za njega samo da ovo rijesim sto sam ucinio.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

aaaaaa21 je napisao:

/Dao sam adresu i mail od vlasnika koju sam vidio na paypal accountu drugo nisam znao pa nisam dao./

 

Kako ste dosli do adrese i maila te osobe?

Kako ste usli na paypal account?

 

Da li vam je to omogucila posjeta tom hackersom situ?

Da li je to isti site koji vam je nakon sto ste "skinuli" novce javio da je vas racun baniran?

 

U prvom postu navodite /logirao se ja na paypal i platio/.

Da li se i to dogovdilo na istom situ?

Koliko ste platili i na koji nacin je izvrseno placanje?

Da li ste na taj site isli uvijek sa istog racunala?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Persevera je napisao:

aaaaaa21 je napisao:

/Dao sam adresu i mail od vlasnika koju sam vidio na paypal accountu drugo nisam znao pa nisam dao./

 

Kako ste dosli do adrese i maila te osobe?

Kako ste usli na paypal account?

 

Da li vam je to omogucila posjeta tom hackersom situ?

Da li je to isti site koji vam je nakon sto ste "skinuli" novce javio da je vas racun baniran?

 

U prvom postu navodite /logirao se ja na paypal i platio/.

Da li se i to dogovdilo na istom situ?

Koliko ste platili i na koji nacin je izvrseno placanje?

Da li ste na taj site isli uvijek sa istog racunala?

 

Dosao sam do adrese i maila tako sto sam vidio na paypal accountu.usao sam tako sto sam se logirao....jest omogucila mi je jer sam tamo nasao mail i password.Ne hakerski site nema veze sto sam ja nesto kupio niti sam im rekao da sam uzeo nesto s toga paypal racuna,racun odnosno game account sa igre na kojoj sam uplatio 25$ mi je banan,znaci game account zbog problema sa paypalom.Platio sam 25$ a nacin placanja je bio paypal znaci otisao sam do game sitea nasao nacin placanje preko paypala kliknuo,logirao se i kliknuo PAY nista drugo.Da uvjek s istog racunala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kako niste baš najjasnije objasnili situaciju, ja sam shvatio stvari kako slijede:

 

Niste s ničijeg računa digli novac ili s tuđeg računa neovlašteno preusmjerili novac.

 

Koristili ste se tuđim imenom i mailom, ali ta osoba nije oštećena jer niste imali broj računa ni pinove/lozinka pa tako ni s njegova računa ni nije moglo biti skidano ništa.

 

Kako dakle nikog niste oštetili, od kaznenog progona 99,99% ništa.

 

Ipak ne pokušavajte takve stvari opet.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nije neophodno imati pin. Autorizacija se vrši posljednjim brojčicama (3 komada) sa poleđine kreditne kartice kao i pri mnogim plaćanjima raznoraznim karticama na netu. Kartice su prijavljene na ime i prezime, s adresom, verificiraju brojkom transakcije koja je naplaćena prije verifikacije, a samo logiranje na račun se vrši e-mail adresom i passwordom kojeg ljudi rijetko mijenjaju, nažalost.

 

Iz podataka koji su tamo razvidni jest i kreditna kartica, predhodne transakcije, osobni podaci i sl. do kojih se može doći neovaštenim pristupom na nečiji korisnički račun putem poznate e-mail adrese i passworda.

 

Srećom da je došlo do ovoga:

Paypal detected some abnormalities in your account, and so suspended the account in order to protect you Paypal account information

 

Najiskrenije, da ste to napravili meni i u tome uspjeli, potrudila bih se u okviru postojećih mogućnosti da temeljem vlastitog neugodnog iskustva naučite što je dozvoljeno a što ne. Sam iznos bi bio sasvim nebitan.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Utjerivaczakona je napisao:

Kako niste baš najjasnije objasnili situaciju, ja sam shvatio stvari kako slijede:

 

Niste s ničijeg računa digli novac ili s tuđeg računa neovlašteno preusmjerili novac.

 

Koristili ste se tuđim imenom i mailom, ali ta osoba nije oštećena jer niste imali broj računa ni pinove/lozinka pa tako ni s njegova računa ni nije moglo biti skidano ništa.

 

Kako dakle nikog niste oštetili, od kaznenog progona 99,99% ništa.

 

Ipak ne pokušavajte takve stvari opet.

hmmm nazalost to je na neku ruku netocno.

 

Ali ja sam platio 25$ game kompaniji.Ako se meni netko logira na paypal account i plati 25$ naravno da je to zlocin jer mu ja to nisam dopustio i to je krađa.Sada zbog kojeg tocnog razloga su oni obustavili to radi paypala to ja nikada necu saznati,ja se samo nadam da kao sto je napisano u mailu da ja odnosno vlasnik rijesi problem obracajuci se paypal timu.

 

Ja sam sada poslao 2 maila vlasniku nista neodgovara....ja neznam sto cu raditi.....evo bozic sad ce nova godina ja u nervozi zbog ovoga sto sam napravio.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Niste dali dovoljno podataka da bi se shvatilo sto ste tocno ucinili i kolika je steta. Osim toga, drugacije je ako je ostecena osoba u Hrvatskoj a drugacije ako je u nekoj drugoj zemlji.

Ja osobno sumnjam da je vase "skidanje" s paypal racuna posluzilo nekom drugom tj. tom siteu na kojeg ste isli, te da bi ostecenik mogao imati vecu stetu...

 

Vec je ovdje na forumu pisano o tome da hackeri nisu samo superinteligenta nestasna derista, vec i lopovi kao bilo koji drugi (mali, srednji, veliki itd...).

 

A paypal racuni ne moraju uopce imati veze s karticama, nego su zasebni paralelni ne-bankovni sustavi za razmjenu novaca.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Persevera je napisao:

Niste dali dovoljno podataka da bi se shvatilo sto ste tocno ucinili i kolika je steta. Osim toga, drugacije je ako je ostecena osoba u Hrvatskoj a drugacije ako je u nekoj drugoj zemlji.

Ja osobno sumnjam da je vase "skidanje" s paypal racuna posluzilo nekom drugom tj. tom siteu na kojeg ste isli, te da bi ostecenik mogao imati vecu stetu...

 

Vec je ovdje na forumu pisano o tome da hackeri nisu samo superinteligenta nestasna derista, vec i lopovi kao bilo koji drugi (mali, srednji, veliki itd...).

 

A paypal racuni ne moraju uopce imati veze s karticama, nego su zasebni paralelni ne-bankovni sustavi za razmjenu novaca.

 

likovi na tom tzv. hakerskom forumu su se hvalili svime i svacime do probijanja .gov domena do paypal racuna i naravno kao sto su se morali dokazati da su to ucinili postali su informacije od paypal racuna ja sam uz pomoc njih logirao se i platio 25$,koliko ja znam nitko od "njih" nije nista uzimao itd.... s tog racuna.Ja sam danas saznao da je vlasnik ucinio "chargeback" znaci povrat novca koje sam ja "platio za igru".To je istina i to je stvarno sve sto znam i sto sam ucinio nista vise.Vlasnik zivi u Americi ja mislim u Kaliforniji nisam siguran......nesto sam googlao onu adresu koju sam bio nasao na paypal racunu.Nije bilo nikakve razmjene novaca itd jednostavno sam kliknuo PAY [25$] i to je sve.Vlasnik je ucinio chargeback tako sto je stavio da je Unathorizated payment znaci da mu je netko drugi usao u account i platio nesto bez njegovog znanja.e,sada hoce li paypal mene trazit preko moje ip adrese povezat sve sa t-comom i policijom u Hrvatkoj ja neznam jer uopce nemam pojma kako to sve ide ali bilo bi logicno da ih obavjeste sto sam ucinio.To je stvarno sve.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija