Jump to content

moje nasljedstvo


biljuska

Preporučene objave

Ovako imam 2 pitanja i molim ako bi mi netko mogao odgovoriti!

 

1. Otac mi je ostavio kuću velike vrijednosti, udana sam i imam jedno djete kojemu naravno poslije moje smrti namjeravam ostaviti tu kući, zanima me da li suprug to može nekako osporavati tj. tražiti nužni dio u slučaju moje smrti?

 

2. Također me zanima ako ne napravim taj darovni ugovor, koliko sam ja pročitala i shvatila nakon moje smrti tu kuću nasljeđuje i suprug i sin (svaki 1/2) da li tada pošto on ima dvoje djece iz prvog braka mogu zatražiti nužni dio (suprugov)?

 

Molila bih za savjet kako da se osiguram?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1. ako sinu darujete ili ostavite oporukom, tada suprug ima pravo na nužni dio; ako sa sinom sklpite ugovor o doživotnom uzdržavanju tada suprug nema nikakva nasljedna prava

2. ako suprug iza vas naslijedi (bilo zakonski, bilo nužni dio), tad dio ulazi u njegovu imovinu, koju će nakon njegove smrti zajedno sa svom drugom njegovom imovinom naslijediti njegova djeca; iza vas njegova djeca nemaju nikakva prava, samo ih ima on

 

U vašem slučaju sklopite sa sinom ugovor o doživotnom uzdržavanju. To vam pruža najveću sigurnost.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija