Jump to content

Osporavanje oporuke od strica


JJF

Preporučene objave

Molim savjet..

 

Moj stric koji je udovac bez djece, zivi u jednom dijelu stana kojeg dijeli s mojim ocem. Stan je kupio moj djed i dao ga ocu i stricu. Nije etaziran vec se vodi kao jedna stanbena jedinica.

Stric je vec napravio oporuku kojom svoj dio stana ostavlja svom prijatelju koji nije clan obitelji. obzirom da je taj stan djedovina, netko treci koji ga dobije nece ga niti moci prodati bez suglasnosti mog oca odnosno bez etaziranja.

Obzirom da mislim da je stric nagovoren da tako nesto napravi od strane svog prijatelja (ako se tako moze nazvati), kakve su mogucnosti da ja u slucaju njegove smrti tu oporuku osporim?

Hvala na poomoci...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tko sve živi u tom stanu osim strica? Vaš otac, Vi?

Niste direktni nasljednik, pa nemate pravo na nužni dio, osim ako ste jako ugroženog materijalnog stanja. Mislim da zakon tako nekako to definira.

 

Ako niste prijavljeni na toj adresi, bilo bi dobro da se prijavite. Tako ćete neuporedivo lakše pravno braniti svoj interes.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija