Jump to content

neznam sto cu, pomozite


zvjeric

Preporučene objave

Dobar dan,imam veliki problem, koji se trenutno čini nerješivim.Našao sam ovaj forum na internetu i čini mi se kao idealna prilika da ljudi kao ja dobiju pravnu pomoć ili nekakvo usmijerenje. Zato prije nego li napišem svoju tužnu priču unaprijed Vam se iskreno zahvaljujem. Prije dvije godine počeo sam raditi za jednu firmu i dobio mjesto regionalnog voditelja, osim za sebe pod stalnom sam brigom imao desetak ljudi. S obzirom da sam student i nisam se htio odreći svog studentskog statusa radio sam preko student servisa i preko njega dobivao plaću. Međutim početkom prošle godine firma je upala u dugove zbog neplaćanja dužnika i to se osjetilo na našim leđima. S obzirom da sam ljude s kojima sam radio smatrao kao svoju obitelj, prodao sam svoj automobil i nadoknadio njima zaostatke u plaći. Firma mi je dijelomično vratila novce,ali mi nije uplatila plaće. Prisili li su nas da se učlanimo u jednu zadrugu i da preko njih dobivmo daljne isplate plaća jer su davanja državi manja, na što smo se mi bunili i ponovno nismo bili plaćeni. Onda smo se učlanili u tu zadrugu i dobili dijelom plaće, pritom napominjem da smo cijelo to vrijeme radili. Dio ljudi je odustao, a nama su obećavali radite i bit ćete plaćeni. Na kraju 9. mj. ja više nisam mogao izdržati stalne upite ljudi kada će dobiti novce napravio sam sastanak i dao otkaz, moji ljudi su učinili isto, stali su uz mene i rekli ili svi radimo ili svi odlazimo. Nisam nikakav pismeni otkaz dobio s obzirom da nemam nikakav ugovor neznam kojim smjerom bih isao da bi naplatio svoje plaće, i plaće ljudi kojima duguju. Na telefon se glavni direktor nejavlja,a svi drugi me usmjeruju k njemu. Tog gospodina već 4.mj. stalno pokušavam dobiti na telefon,ali on se neželi javiti.

 

Očajan sam pomozite...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

radi se o ugovoru o djelu redovitog studenta i ovo pitanje bi spadalo zapravo pod obvezno pravo, a ne pod radno pravo jer je ugovor o djelu ugovor gradjanskog, obveznog prava.

 

 

prema pravilniku o posredovanju pri zaposljavanju redovnih studenata:

 

http://www.sczg.hr/default.php?id=kat&katID=22

 

 

"Članak 3.

 

Posrednici imaju pravo i dužnost zastupati studenta u potraživanju zarade za obavljeni posao.

 

Nakon što poslodavac valjano potvrdi obavljanje posla, posrednik solidarno odgovara za poslodavčeve obveze prema studentu."

 

solidarna odgovornost znaci da mozete cjelokupni iznos zatraziti od sc-a koji ce se onda naplatiti od tog poslodavca. zatrazite od sc-a isplatu, a ako sc odbije isplatiti, tuzite ga ( u tom slucaju - odmah odvjetniku). pripadaju vam i zakonske kamate.

 

 

kako su ostali radili, na ugovor o radu ili ugovor o djelu (ili neki drugi ugovor)?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija