Jump to content

htio bih pomoći ljudima...


maloljetnik

Preporučene objave

..dakle,iz samog naslova vidi se još jedan moj pokušaj humanosti.

Radi se o sljedećem:čovjek je bio u ratu i ima status branitelj,medjutim poslije rata je "prolupao",i maltretirao svoju obitelj.Prisilno umirovljen od strane mup-a,jer im je dosadilo ga slati na suspenzije zbog alkohola i obiteljskog nasilništva.Prilikom jedne od nebrojenih tućnjava u kući maloljetni sin ga usmrti braneći majku i sestru od milijuntih batina i izbacivanja iz kuće te trćanja po dvorištu.Naime dotićni slućaj je konaćno prisilio naše zakonodavstvo da donese "obiteljski zakon".Znam neki će sad pokušat moralizirat ali ja isto tako i moraliziram i humaniziram kako pomoći toj nesretnoj obitelji,jer nemaju ili ih nitko nije uputio u to kako doći barem do minimalnih prava po ocu,koji je ipak prije svega bio hrvatski branitelj i dragovoljac.Oćito da su institucije još jednom zakazale i ostavile nezbrinute djecu i teško bolesnu ženu hrvatskog dragovoljca.Neki će reć da možda nisu zaslužili nikakvu pomoć s obzirom na sam dogadjaj.Ja pitam pa zar nisu dovoljno propatili pa sad još moraju gladovati nakon svega.

Ljudi budimo humani i pomozimo toj osakaćenoj obitelji,ima li kakva šansa barem da im se malo pomogne.

Molim Vas uputite me kako da im pomognem da ostvare svoja prava i da li ih uopće imaju???

bog i hrvati

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne možeš vjerovati svima koji kukaju da nisu dobili ništa,da ništa nemaju i još su dragovoljci domovinskog rata ili u najmanju ruku branitelji sa pet uništenih tenkova.Niti su mnogi u takvoj situaciji niti su to za što se predstavljaju.Ne znam tko su ti ljudi tebi ali ako je tako kao što pričaš,da su toga otjerali u mirovinu iz MUP-a onda gospođa ima obiteljsku mirovinu a djeca sve što ih pripada po zakonu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

...dotićni pokojnik nije bio hrvi jer nije sam sebi htio pomoć i priznat da ima psihićkih problema.Dragovoljac je od 90-96...taman pred rat zavrsio srednju policijsku.

Zar mi trebaju ti ljudi bit rodbina ili nešto da im barem pokušam pomoć????

Gospođa nema obiteljsku mirovinu a nisu ni djeca zbrinuta.

Niste mi jasni,ja samo želim ljudima pomoć da si barem malo srede ionako uništen život...i nemoj mi navodit nikakve tenkove..itd...ustvari neda mi se slušat nićije frustracije toliko o humanosti...

...oprostite što sam mislio da ću ovdje naići na razumjevanje humanih ljudi------ :-?:-?:misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Možda da pokušate kod pravnika u policiji jer je njihov djelatnik.Druga opcija vam je pravnik u uredu za obranu(točnije za psihosocijalnu pomoć gdje će vam nadam se sve reći),a treća Kosorkino ministarstvo branitelja.Na forumu teško da vam itko može pomoći,jer niste dali dovoljno podataka da bi se moglo pomoći.Pokušajte s ovim opcijama redom.Negdje će te dobiti potrebite informacije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

:palac:

..molim smjernice,šta i kako dalje tako da kad dodjem u neku od navedenih institucija me ne otpile kao što su tu nesretnu majku..te djece...

kakve još informacije trebam dat ovdje,slobodno me pitajte kazat ću Vam sve što želite...ovo je ipak prvni forum za braniteljska prava i nadam se da mogu ovdje dobiti pravne smjernice za svoju humanu akciju....

nick-mi je maloljetnik jer sam to bio 91...

bog i hrvati

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Temeljem podataka koje ste naveli u prethodnim postovima, ta obitelj će vjerojatno imati prava iz mirovinskog osiguranja (ne po ZOPHBDR već po ZOMO) u smislu obiteljske mirovine. No, uzimati će se u obzir je li onaj koji je prouzročio smrt umirovljenika to učinio namjerno i zbog tog kaznenog djela pravomoćno osuđen - ta osoba neće moći biti korisnik obiteljske mirovine. ( čl.61. ZOMO). Te predlažem prvi korak: pravnik (besplatni pravni savjeti...) u PS HZMO iz koje je vršena isplata mirovine pokojniku /vidi se na odresku od mirovine, a sam odrezak će biti dovoljan za početne podatke koji trebaju HZMO-u/ i to pod žurno! Drugi korak kontakt s MOBMS radi pomoći (novčano, psiho-socijalno, pravno ...). No, ovo s MOBMS ne znam kako će ići jer strah me je čim se spomene to ministarstvo ( u praksi izuzetno tromi, puni lažnog razumjevanja i do neba puni samoreklame i zadovoljstva sa svojim nazovi dobrim radom /normalno oni smatraju da su odlični, a ne samo dobri/ i to kako pojedinici tako i kao cjelina...).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

maloljetnik je napisao:

...dotićni pokojnik nije bio hrvi jer nije sam sebi htio pomoć i priznat da ima psihićkih problema.Dragovoljac je od 90-96...taman pred rat zavrsio srednju policijsku.

Zar mi trebaju ti ljudi bit rodbina ili nešto da im barem pokušam pomoć????

Gospođa nema obiteljsku mirovinu a nisu ni djeca zbrinuta.

Niste mi jasni,ja samo želim ljudima pomoć da si barem malo srede ionako uništen život...i nemoj mi navodit nikakve tenkove..itd...ustvari neda mi se slušat nićije frustracije toliko o humanosti...

...oprostite što sam mislio da ću ovdje naići na razumjevanje humanih ljudi------ :-?:-?:misli:

 

Hrvatskih branitelja,ljudi koji su na margini društva ima koliko hoćeš,na stotine pa i tisuće.Najviše je hrvatskih branitelja koji nemaju ništa od tog što su bili u ratu,niti išta traže za sebe po niti jednom pravu.To su normalni ljudi koji rade,plaćaju porez,ili su nezaposleni.Rješavaju sami svoje probleme kako znaju i umiju.Najbolje bi bilo ako možeš da ih pitaš što im je naj potrebnije pa da im to daš i tako dokažeš svoju humanost.Pa nije valjda da dotični gospodin nema brata,rođaka,ratnog prijatelja,kuma,čovjeka koji je bio s njim u ratu...Osobu koja priskače u pomoć kada se čovjek nađe u takvoj situaciji,nego je to spalo sve na tvoja nejaka pleća,a ti evo human a mi bezosjećajni.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Klanfa je izklanfao:

Osobu koja priskače u pomoć kada se čovjek nađe u takvoj situaciji,nego je to spalo sve na tvoja nejaka pleća,a ti evo human a mi bezosjećajni.

 

 

Naravno, niti maloljetnik nije ostao dužan pa je htio ispasti pametniji:

sudeći po tvojim postovima vjerovatno su te maltretirali kad si bio mali...

 

 

Po običaju, ne nedostaje novih snaga koji uvijek imaju da kažu neku "pametnu" na račun ovog drugog.

 

6o3kaf.jpg

 

2dmdn2b.jpg

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Posjetitelj
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija