Jump to content

put u dvorište - molim savjete


imported_palčica

Preporučene objave

Problem - ulaz u dvorište .Čestica koja bi trebala biti put vodi se kao oranica i grad je vlasnik jer je bilo nacionalizirano ali nije vraćeno u vlasništvo(i tu mi neke stvari nisu jasne).Kuća s 3 stana i mi pokrećemo postupak etažiranja, ali problem prvi-treba se riješiti ulaz u dvorište (sada koristimo susjedov prolaz).Problem drugi- jedan od suvlasnika na toj čestici ima vrt i govori da je to njegovo (prije dosta godina u toj kući su živjela tri brata s obitelji i sve su dogovarali usmeno kako kome odgovara tako da je to sada dosta škakljiva situacija)Problem treći- nitko neće platiti geodeta (3500 kn) da se više riješi pitanje ulaza u dvorište.Njima to nije u interesu da se riješi, ali nama je, i ja ne želim sama plaćati ,a svi će se koristiti tim putem.Molim savjet kako da to riješimo da svi sudjeluju u plaćanju (da li se mora ići sudskim putem jer to dugo traje ili ima kakvo drugo rješenje)inače etažiranje smo uspjeli rješiti da idemo dogovorno (ali kad se spomenuo put nitko neće sudjelovati u problemu s putem - etažiranje će platiti)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Pošto sam imala sličnih problema mogu nešto reći o tome. Znam da je minimalna širina puta bila 4 m,ali znam i da se moglo ići na 2 m ako je prolaz samo pješke.No zakoni se mijenjaju od uprave do uprave.

Što se tiče prava služnosti prolaza Palčica, to se morate prvo dogovoriti sa vlasnicima parcele preko koje prolazite,

jer bez njihove suglasnosti nećete ućiniti ništa.

Nije mi jasno kako ste dobili građevnu dozvolu za objekat bez puta?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija