Jump to content

Naknadna podjela imovine


istra052

Preporučene objave

Razvedena sam već skoro 4 godine. Kad podjele imovine(započete građevine), dogovoreno je da će bivši muž istu zadržati, a meni isplatiti 20% od ukupne vrijednosti. Nakon nekog vremena, odlučio je da će to prodati, a meni naravno do tada nije isplatio famoznih 20%. Dogovorili smo da ćemo od prodaje podmiriti kredit, a ostatak podijeliti popola. Od 470 000,00 kn koje je dobio prodajom, meni je isplatio 50 000,00 kn i rekao mi da mi više neda. Zanima me dali ja imam pravo tražiti ostatak s obzirom da je samo on naveden kao vlasnik iste imovine? Ako da, kako to ostvariti kada ništa nemamo na papiru već samo usmeni dogovor?

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako niste potpisali neki drugačiji ugovor, pripada Vam polovina bračne stečevine.

Kuća i pokretnaimovina, umanjena za iznos kredita neotplaćen do razvoda, bračna je stečevina osim ako je dio sredstava došao npr. od roditelja.

 

Stoga imate pravo na ono što ste dogovorili - polovicu iznosa koji preostane od prodaje kuće, kada se podmiri kredit.

Ako nema dogovora, morati ćete tužiti.

Pošaljite opomenu pred tužbu, pokušajte se nagoditi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

istra052 je napisao:

Razvedena sam već skoro 4 godine. Kad podjele imovine(započete građevine), dogovoreno je da će bivši muž istu zadržati, a meni isplatiti 20% od ukupne vrijednosti. Nakon nekog vremena, odlučio je da će to prodati, a meni naravno do tada nije isplatio famoznih 20%. Dogovorili smo da ćemo od prodaje podmiriti kredit, a ostatak podijeliti popola. Od 470 000,00 kn koje je dobio prodajom, meni je isplatio 50 000,00 kn i rekao mi da mi više neda. Zanima me dali ja imam pravo tražiti ostatak s obzirom da je samo on naveden kao vlasnik iste imovine? Ako da, kako to ostvariti kada ništa nemamo na papiru već samo usmeni dogovor?

 

Hvala

 

Svakome tko je imalo upucen u novcane poslove odmah bode u oci da ste spomenili prodajnu cjenu i sto ste dobili ali ne i koliki je kredit bio za otplatit. Tehnicki je moguce da je bilo za otplatit 550 000 kn pa bi jos bili i u minusu. Gledajte, ako je ostalo vise od 250 000 kn duga prema banci, ostatak bi bio nekih 200 000 kn, od toga on moze odbiti svoj trud oko prodaje kuce(trazenje kupca,dogovaranje itd.), zatim poslove redovitog održavanja kuce kao i sva ulaganja ucinjena nakon razvoda a koja su povecala vrijednost nekretnine. Time od 200 000 kn ostane jos nekih 150 000 kn ukoliko on sve to pametno sroci.

Od tih 150 000kn vama pripada pola, dakle 75 000kn, 50 000 kn vam je isplaceno a 25 000 kn bi vam jos pripadalo.

E sad, koliko vam se isplati to utuziti bez ugovora, dokaza, upisanog suvlasnistva, ostavljam vama da odlucite.

Naravno,ukoliko je situacija bitno drugacija pa je ostalo 50ak tisuca kuna kredita, sasvim je druga prica.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala felixxu na odgovoru. Htjela sam samo znati dali je moguće izboriti ostatak bez ikakvih dokaza. Najjednostavnije rečeno, imamo samo "riječ protiv riječi".

 

Možda nisam u tančine objasnila, za raspodjelu je ostalo oko 200 000,00 kn nakon što se plati kredit, oduzmu troškovi agencije, dio kredita koji je sam on plaćao...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija