Jump to content

pravo potraživanja?


fani

Preporučene objave

Razveli smo se u srpnju 2006, stan je bivši suprug kupio u lipnju 2006 a pravo na kupnju dobio je predbilježbom svih nas (i djece koja su sa mnom) i sebe (POS-ovi kriteriji)i POS-ove cijene te uvjeti kreditiranja. Presuda je postala pravomoćna dobre dvije godine nakon razvoda (njegovim izbjegavanjem zaprimanja pismena od suda itd) pitanje glasi, imam li ikakvih prava potraživanja na taj stan? Napominjem da je 2/3 vrijednosti stana u kreditu (on ga je uzeo i otplaćuje) a 1/3 je platio gotovinom za koju opravdano mislim da je naša bračna stečevina, ili možda griješim? Molim vas savjet

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

fani je napisao:

Razveli smo se u srpnju 2006, stan je bivši suprug kupio u lipnju 2006 a pravo na kupnju dobio je predbilježbom svih nas (i djece koja su sa mnom) i sebe (POS-ovi kriteriji)i POS-ove cijene te uvjeti kreditiranja. Presuda je postala pravomoćna dobre dvije godine nakon razvoda (njegovim izbjegavanjem zaprimanja pismena od suda itd) pitanje glasi, imam li ikakvih prava potraživanja na taj stan? Napominjem da je 2/3 vrijednosti stana u kreditu (on ga je uzeo i otplaćuje) a 1/3 je platio gotovinom za koju opravdano mislim da je naša bračna stečevina, ili možda griješim? Molim vas savjet

 

ako mozete dokazat da je 1/3 placena novcem iz bracne stecevine, imate pravo na pola, ali to je gotovo pa nemoguce

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

puno hvala... nisam nikad dosada niti pomišljala na potraživanje ičega (odvezao je i auto koje smo kupili zajedno)i osim alimentacije za djecu, nastojala sam zaboraviti ostatak jer je sve bilo jako gorko i teško. Sad se naime noćna mora nastavlja, jer nakon što je dvije godine uspješno izbjegavao dostavu i na kraju odbio sudskog dostavljača osobno pa sudac tako proglasio pravomoćnost (svi mnogobrojni pokušaji dostave na PRAVU adresu bili su neuspješni) čim je legla ovrha, onda se digao na noge, otrčao do suda, preuzeo presudu i traži obnovu postupka jer mu je "uskraćeno pravo žalbe". A najveći arguent koji želi iznijeti na sudu u svoju korist su bolji (sada) stambeni uvjeti od onih u kojima (u mom vlastitom stanu) živimo djeca i ja. Napominjem da je moj stan upola manji , no ocijenjen kao adekvatan prilikom postupka, djeca imaju svoju zasebnu sobu, zadovoljns su i sretna, odlični đaci i primjerenog vladanja. Ja sam u panici, on mi se prijeti da će mi konačno "pokazati" i uzeti djecu k sebi jer ima veći i bolji stan u koji se nisam htjela dosada ništa petljati i i tražitiikakav dio, niti tu možebit teško dokazljivu trećinu. Ima li ikakve veze što je pol miljuna kuna u kreditu, kad bude dokazivao kako ima bolje uvjete od mene? O djeci skrbim doista najvećim dijelom ja, što se njega tiče, ne zna što je pedijatar, zubar, sustavni vikendi (ja ne branim već dopuštam kad se on sjeti na par sati uzeti djecu pa se "desi" da prespavaju, molim ga da djecu uzme, odbija uvijek uz prijetnju da će ionako biti vrlo ubrzo "skroz kod njega" ...što mi je najpametnije učiniti?..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uopce se ne brinite, i suci su ljudi i oni puno vise cjene roditeljsku brigu nego kvadraturu stana. Isto tako je praksa sudova da ne mjenjaju prebivaliste djetetu ako se dobro snaslo tamo gdje zivi,ako ima prijetelje ,ako uredno pohađa skolu i sve to.

sanse oca su minimalne, ja bi rekao nikakve, i on vas zapravo samo zeli strasiti tim svojim izjavama.

A inace, dobar odvjetnik bi ga rastrgao pred sudom, npr. :

-on kaze da ima velik stan,

a nije imao za uredno placanje alimentacije djeci

- on zeli da djeca zive snjim,

a nije se na sudu uopce borio za njih dok nije morao placati alimentaciju

-on zeli najbolje za djecu,

a djeca su sretna gdje jesu i nova sredina bi mogla izazvati psihicke traume kod djece

i to je samo to sta jednome studentu pada na pamet u jedan ujutro, pa vi racunajte sta bi mu odvjetnik sve izgovorio.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

puno hvala na odgovorima... no danas zaprimih očitovanje njegovog odvjetnika kojim obrazlaže zašto traži obnovu postupka: ukratko ovako:

moj bivši nije nikad primio presudu jer mu nikad nije bila ni dostavljana !!! što je netočno jer u spisu je evidentiran velik broj pokušaja dostave, prvi put nakon presude na adresu koju je naveo on osobno tijekom trajanja postupka, pa se s te adrese vratilo kao "nepoznat primatelj" pa je sudac tražio preko MUP-a službeno gdje sada on prebiva, nakon zaprimanje te informacije, uredno mu je presuda dostavljana na toj adresi, na kojoj je prijavljen (novi stan) i nikad se nije uspjelo s dostavom. Zadnji put je osobno odbio dostavljača (tako je navedeno u obrazloženju pravomoćnosti) i temeljem toga iskazana punomoć. On to sve poriče, navodi da sam ja sa svrhom zlouporabe procesa krivo navela njegovu adresu!!!! sudu, a i da inače često službeno putuje i nije doma a i da mu je obijan kaslić u nekoliko navrata. Navodi da nikad nije odbio dostavljača, da dostavljač očito laže i to tumači preopterećenosću dostavljača općinskog suda, kao svi to znaju i da je to poznata stvar. A da nije prekoračio onaj neki "razumski rok za žalbu" ili kako se to već zove, navodi kao argument da mu je zadnji dan za podnošenje žalbe padao u subotu, pa da je onda logično da zadnji rok bude u ponedjeljak, nakon tog navedenog vikenda, odnosno na sam 30. -ti dan i da je to onda unutar zakonskog roka od 30 dana. Traži ponavljanje cijelog postupka jer je zakinut za svoje ustavno pravo za žalbu . Da ne pričam da sam ga osobno molila da ode u kancel suda preuzeti presudu da se ta zavrzlama nekud gibne- bez pravomoćnosti presude djeca nisu imala svoh zakonskog zz-a i bilo me strah da se nedaj Bože nešto djeci desi... (imali smo problema i pri izradi putovnica za djecu jer ili si u braku ili si rastavljen (pa roditelj sa pravomoćnosm presudom) može raditi sve radnje na ishodovanju putovnici, ali treće varijante nema. Pa je cijeli incident napraivo na MUP-u, pred djecom i skoro bio izbačen iz prostorija MUP-a. Kakve su mu šanse da sudac odobri obnovu postupka? Napominjem da je ročište po njegovoj tužbi zakazano kod istog suca koji je vodio postupak i sve oko dostave.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija