Jump to content

Ovrha HT-a


Starling

Preporučene objave

Danas je na moju adresu došao ovršitelj zbog duga prema HT-u. Dug iznosi cca. 6000,00 kn, a dužnik je moja svekrva. S obzirom da nas dvije imamo istu adresu, odnosno živimo u istoj kući, ali ne u istom domaćinstvu, zanima me da li ovršitelj ima pravo ući i k meni i napraviti ovrhu nad mojim pokretninama!? Kako nikoga nisu zatekli kod kuće, ostavili su papir da su bili i najavili se da će ponovno doći. Da li imaju pravo meni provaliti u kuću? Ponavljam da smo u istoj kući, ali dva domaćinstva. Hvala!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
  • 7 mjeseci kasnije...

Starling je napisao:

Danas je na moju adresu došao ovršitelj zbog duga prema HT-u. Dug iznosi cca. 6000,00 kn, a dužnik je moja svekrva. S obzirom da nas dvije imamo istu adresu, odnosno živimo u istoj kući, ali ne u istom domaćinstvu, zanima me da li ovršitelj ima pravo ući i k meni i napraviti ovrhu nad mojim pokretninama!? Kako nikoga nisu zatekli kod kuće, ostavili su papir da su bili i najavili se da će ponovno doći. Da li imaju pravo meni provaliti u kuću? Ponavljam da smo u istoj kući, ali dva domaćinstva. Hvala!!!

 

Ako je došao sudski službenik ovršiti pokretnine znači da postoji pravomočno ovršno rješenje a koje nije naplačeno iz nikakvog primanja (plača, mirovina) te je ovrhovoditelj tražio promjenu sredstva ovrhe, ovrhom na pokretninama. Ovršenik je vaš svekrva koja ima istu adresu kao i vi. Kada ovršitelj ponovno dođe vi izjavite da živite odvojeno od svekrve u zasebnim domačinstvima i uputite ga na svekrvino domačinstvo.

Ukoliko iduči puta kada je zakazano uredovanje zbog ovrhe pokretnina nikoga ne bude kod kuće sud če vašoj svekrvi poslati zaključak o ovrsi pokretnina zakazan za xy datum uz prisustvo policijskih službenika. Ukoliko se i na tom uredovanju nitko ne zatekne u kući onda postoji mogučnost nasilnog ulaza u kuću (dolazak sa bravarom, sudski službenici, policija) o čemu se mora sastaviti zapisnik.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija