Jump to content

Savjet - prijava djeteta u Zagrebu


N26

Preporučene objave

Molim za savjet.

Djevojka i ja smo godinu dana u vezi (nismo u braku) i čekamo dijete koje bi se trebalo roditi za 5 mjeseci. Ja sam prijavljen u Zagrebu (živim tu od rođenja) dok je djevojka još prijavljena u rodnom mjestu (iako je tu već 10 godina). Saznali smo da se dijete ne može prijaviti u Zagrebu ukoliko nisu oba roditelja prijavljena u Zagrebu i da je jedno od njih barem 5 godina u tom statusu. Pitanje je da li oboje moramo biti prijavljeni na istoj adresi u Zg ili možemo na dvije različite?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mozete biti prijavljeni na dvije razlicite adrese.

 

jeste li vi znali da se osoba koja ne prijavi ili odjavi prebivalište, promjenu adrese stanovanja, odnosno ne prijavi boravište ili to ne učini u propisanom roku moze kazniti novcanom kaznom za prekrsaj? :)

provjerite hocete li imati pravo na jednokratnu novcanu naknadu za novorođence, znam da su za zagreb govorili o 3400 kuna, s obzirom da majka nema "prebivalisnog staza" u zagrebu, a dijete ce tu biti rođeno. ne znam je li to vise uopce vazno, ali provjerite...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

N26 je napisao:

Molim za savjet.

Djevojka i ja smo godinu dana u vezi (nismo u braku) i čekamo dijete koje bi se trebalo roditi za 5 mjeseci. Ja sam prijavljen u Zagrebu (živim tu od rođenja) dok je djevojka još prijavljena u rodnom mjestu (iako je tu već 10 godina). Saznali smo da se dijete ne može prijaviti u Zagrebu ukoliko nisu oba roditelja prijavljena u Zagrebu i da je jedno od njih barem 5 godina u tom statusu. Pitanje je da li oboje moramo biti prijavljeni na istoj adresi u Zg ili možemo na dvije različite?

 

Pobrkali ste prijavu djeteta i pravo na novčanu pomoć za dijete.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija