Jump to content

Situacija stanodavac-podstanar.Molim savjet.


hardworker

Preporučene objave

Prije nekoliko mjeseci moj otzac iznajmljuje stan "na crno" jednoj gospođi,koja u stan dovodi polugluhu kćer sa svoje dvije male kćerkice,od kojih je jedna također nagluha.Usput,kćer od gospođe je i samohrana majka,a otac djece živi sa svojom majkom i bavi se sakupljanjem praznih boca po kantama od smeća,te se pojavi tu i tamo da mu žena opere robu.

Uglavnom,oni nam ne plaćaju stanarinu redovito,a isto tako ni režije.Do sad su slatkorječivo obećavali da će platiti,ali sad je strpljenju kraj,i želimo da otiđu.

Zna li netko šta će nam se dogoditi kad ugasimo struju i vodu,ili kad promjenimo bravu na vratima,ili kad poskidamo prozore sa stana,ili se sami preselimo u taj stan.

Napominjem da smo ih navrijeme upozorili da moraju izaći ukoliko nam ne plate.

Znam da zvuči židovski sa naše strane,ali ne mogu plaćati njihove račune za struju (kuhanje,grijanje,pranje),dok ja ložim vatru i štedim struju maksimalno,kuham na plin,itd..

Da su nam uredno plaćali do ovog nikad ne bi došlo.Kod nas je živjelo puno ljudi,i sa većinom smo prijatelji i dan danas,i nikad se nismo našli u ovoj situaciji.Ljudi kod nas imaju sve komode,nikad im niko ne ulazi u stan,mogu dovesti koga žele,i slično..

Samo me zanima pristojan način za izbaciti ih,bez tjelesnog nasilja i sličnih neugodnih poteza..

Unaprijed zahvalan.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I sam sam se našao u istoj situaciji, naravno kao najmodavac, ali sa zakonito prijavljenim najmoprimcima.

 

Imate loše prozore i vrata u tom stambenom prostoru, morate ih hitno skinuti, staviti u neki kamion i odvesti daleko.

 

Jeste li sigurni da su Vam ispravni osigurači struje? Hitno ih skinuti i sve baciti u smeće. Trebaju Vam automatski osigurači, ali su jako skupi. 12 komada sa kutijom koštaju 510 kuna, trebat će te štediti bar dva mjeseca da skupite te silne novce.

 

Jeste li primjetili da Vam je račun za vodu veći za 1.000 kuna? Dnevno Vam istječe 4 kubika, a ne znate točno gdje. Vodoinstalacije morate mjenjati u kompletu, majstori uzimaju 100 € po izvodu i 20 € po dužnom metru. Za to morate štediti godinama.

 

Gore navedene popravke morate započeti iznenadno i nepredviđeno. Malo riječi malo štete. Bez ikakva razgovora u 4-5 minuta. Nakon obavljena posla opet nikakav razgovor. Pazite na guranja i odguravanja. Tu su maloljetnici i invalidi. Njihove lake tjelesne ozljede znače Vama kaznenu prijavu.

 

Odmah će raditi mobiteli.

 

Osobe se nalaze bespravno u Vašem domu i čine kazneno djelo nepovredivosti doma. To KD se vodi po službenoj dužnosti.

 

Ti ljudi su se kod Vas uselili taj dan. Vi ste stan iznajmljivali, niste se dogovorili a oni su unatoč Vašem protivljenju ipak donijeli svoje stvari u stan u kojem nema ni vode ni struje, bez prozora i vrata.

 

Tako očajni trebate pomoć pravne države.

 

Sretno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija