Jump to content

ovrha na plaću


neznalica2233

Preporučene objave

imam dugovanje u poreznoj upravi i neke cudne događaje u vezi ovrha, pročitala sam ovdje malo po postovima ali nitko nema ovakav slučaj. zbog lošeg poslovanja i nemogučnosti plačanja obveza skupilo mi se dosta toga, i onda sam našla posao i naravno sjeli mi na plaću, nemam ništa protiv jer dug treba platiti.

 

 

1 rješenje o ovrsi 6 mjesec 2007

 

dug cca 29000 kn

sjeli na placu, i firma im od tada uplacuje cca 700 kn mjesecno

(zena u poreznoj mi rekla da nemogu odjaviti obrt dok to te otplatim.)

no nemam obvezu placat doprinose jer sam se zaposlila.

 

i placam ja to sve na placi po 700 kn

 

2 rješenje o ovrsi 10 mjesec 2008

 

iznos cca 45000 kn

 

rjesenje je pod drugim brojem, i moja firma im kaze ok kad zena otplati prvu ovrhu, pocet cemo sa ovom, niko firmi nije rekao da je to za istu stvar.

 

ja odem u poreznu i oni mi izdaju potvrdu na kojoj pise da je moj dug 45000 kn, ali mojoj firmi to ne vrijedi nego vrijede samo rjesenja o ovrsi.

 

ali meni nije jasna ni matematika

 

dug 29000

uzeli na placi za 6 mjeseci 4200

29000-4200=24800 pa 15% kamata na to je 3720kn

znaci 2008 zapocinjem sa iznosom od 28520

 

firma je u 2008 isplatila cca 8400 kn

 

znaci 28520-8400=20120

nek su tome doddali komorski+ porez na dohodak za 6 mjeseci koje je obrt radio u 2007+ neko rjesenje za platit 1500kn

 

sveukupni dodatak je bio cca 6900

 

20120+6900=27020 kn pa dodam 15% godisnju kamatu 4053 to iznosi ukupno cca

31073

 

i odakle onda njima 45000 kn i kako nisu jednim rjesenjem ovrsi obustavili drugo?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zbog čega ne tražiš da ti izlistaju dug ,kamate i uplate.

zbog čega se nisi žalila na ovršni nalog.

 

po navedenom kamate su abnormalno narasle

obrt odjavi pismeno i sa potvrdom primitka na kopiji odjave a od strane porezne

ili odjavu obrta s obrazloženjem pošalj poštom ,preporučeno i sa povratnicom.

i ako odjaviš obrt dug ostaje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana,

 

kao što Vam je bovu rekao, tražite pismenu analitiku poreznog duga.Kažete,tražili ste pa se vidi,ne vidi...Na analitičkim karticama se sve vidi:koji je dug,na kojem kontu,kolika kamata,kada je izvršena uplata..

 

Kažete da su možda dodali članarinu hok-u,porez na dohodak za prvih 6 mjeseci 2007. dok je obrt radio.Pa Vama obrt radi dokle god nije izbrisan iz Registra.Znači, i dalje Vas zadužuju za komorski doprinos,predujam poreza na dohodak,porez na tvrtku...

 

Tražite od firme u kojoj radite uplatnice na kojima se vidi što su plaćali po Vašoj ovrsi,da li su ispravno unosili uplatni račun i poziv na broj po dugu koji plaćaju (mada se na porezno-knjigovodstvenoj kartici sve vidi).

 

I svakako otiđite u Ured državne uprave i odjavite obrt.Rješenje o prestanku rada obrta automatski se šalje poreznoj upravi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija