Jump to content

drugi svjedok nije došao na sud


leopard

Preporučene objave

Molim za savjet.

 

Donijeta je presuda suda da je osoba kriva po dvije točke:

 

1. nevezanje pojasom

2. po izmjerenoj alkoholiziranosti

 

Na prvi poziv i raspravu na sudu dolazi samo jedan svjedok

(policijski službenik) dok drugoga nije bilo. Sudac na kraju rasprave kaže da okrivljenik netreba dolaziti na slijedeću raspravu (ako ne želi), te da će razgovor s drugim svjedokom (policijskim službenikom) biti obavljen u narednom periodu.

U konačnom opisu presude nigdje se ne navodi da je saslušan i drugi svjedok (iako je trebao doći i na prvu raspravu. Budući da je okrivljenik naveo u obrani činjenice koje bi trebale ići u njegovu korist po oba dvije točke za koje se optužuje, a ispitani svjedok (policijski službenik) se "nekih stvari iz slučaja nije mogao sjetiti"....

 

Dali je sud trebao saslušati i drugog svjedoka a ne donijeti presudu na temelju iskaza prvog svjedoka?

 

Koja je praksa Višeg prekršajnog suda nakon što okrivljenik podnese žalbu po navedenoj presudi?

 

Zahvaljujem,

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zašto se onda u rješenju ne navodi da drugi svjedok nije došao zbog spriječenosti..smrti ili bilo čega.

 

možda to nije bitno za rješenje ali sigurno postoje pozivi svima trojici..razlozi odaziva na pozive i rasprave - neka to riješi Viši prekršajni sud...

 

smatram da nisam imao pravedno suđenje, jer nisu sagledane sve činjenice i dokazi , a na moju žalbu po točkama se nemože vidjeti da sam ja bio u krivu po nekim elementima ..

 

 

Vaš izraz da me je netko navukao ..tko mi je kriv - smatram neozbiljnim kako prema meni tako i prema sucu koji je vodio slučaj...ako nemožete pomoći i ne razumijete bonton foruma - bolje se ne javljajte na pitanja s ovog foruma ..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija