Jump to content

Novčani dug


tihomirm

Preporučene objave

Posudio sam poznaniku 1992 g. iznos od 3.800 DM na desetak dana a on se protegao sticajem okolnosti evo na 17 godina.Nedugo nego šta je od mene posudio novac šmugnuo je u Njemacku u kojoj je donedavno bio.Sada kad je pobjegao od tamo pred zakonom svratio je do mene da ublaži moju ljutnju.Međutim kao i dosad stalno mi laže i maže.Prije dva mjeseca sam mu ponudio da mi do nove godine vrati 2.000 E i da ću mu zakonsku kamatu oprostiti , ali i to je slagao.Nikad mu nisam želio naplatiti nikakve kamate, samo da se to rješi, ali se on očito sa mnom sprda. Budući imam pismenu potvrdu, potpisanu od njega prije dva mjeseca , na iznos duga od 2.000 e od 1992 g. ,zanima me mogu li ga tužit sudu i na koji način i šta dobivam s tim a šta on gubi. Prevršio je sve mjere i želim da se taj dug napokon izregulira.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

možešga tužiti i to sudu u mjestu njegova prebivališta.

prvo ga trebaš pismeno i sa povratnicom pozvati na vračanje duga.

u istom pismenu navesti od kad je dug,kada je isti trebao vratiti.

dobiješ kamate kao da si oročio novac u banci gdje je posudba izvršena i to od dana posudbe. 3-4% za eure za svaku godinu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislim da se u slučaju tužbe zaračunava zakonska zatezna kamata od 15%.To je sudski regulirano,ako pokrenete tužbu.

Pošaljite mu pismenu obavjest pred tužbu, putem advokata.A zatezne kamate se obračunavaju tako da se svake godine pridodaju glavnici i dalje se zaračunavaju kamate.

Moje iskustvo od 2 000 maraka je dug nakon 10 godina narasao na 10 000 eura. Sve se je to riješilo sudskim putem,

tako da je nakon što je sud presudio u moju korist,moja pravnica stavila zabilježbu na nekretninu dužnika. :vrti:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Problem će biti danas-sutra od čega da mu sud naplati išta.

On je 1992 pobjegao od našeg zakona u Njemačku a sada se vratio bježeći pred njihovim zakonom.Mislim da on ovdje nema ništa na svoje ime jer bi mu to pokupili na račun starih dugova prema raznim poduzećima, osim ako mu to nije otišlo u zastaru.Vozi novi Audi A3 i kuka da našto je spao , a ja vozim auto iz 1984 g.Priča da radi navodno u nekoj privatnoj firmi i da ima plaću od 5.000 kn, samo u to nisam siguran.Kako zakon postupa u toj situaciji?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija