Jump to content

Kruzni tok


Amstafica

Preporučene objave

Trebala bi savjet.

Sa ljubljanske av. u Zagrebu sam skrenula desno prema King Cross-u. Usla sam u kruzni tok i vozila se u desnoj traci prema King crossu, u lijevoj traci se pojavio auto i lupio me u zadnja lijeva vrata zeleci se iz lijeve trake prestrojiti u desnu ( moju ) traku kako bi skrenuo kao i ja za King cross.

Nitko nije priznao krivicu, niti smo zvali policiju samo smo izmjenili podatke i dogovorili se da ce mo se cuti. Ja sam prijavila stetu u njenom osiguranju a ona u mome.

Sada sam od njenog osig. dobila obavijest da priznaju samo 50% krivice svog osiguranika te mi nude 1000,00 kn.

Steta na njeziom autu je mizerna a moja zadnja lijeva vrata su jako udubljena i steta je veca od 1000,00 kn.

 

Znam da sam trebala zvati policiju, no sto je tu je.

Da li da se zalim ili sutim i uzmem tih 1000,00 kn

 

Ko je u pravu

 

:-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ja bih tuzio hrvatske ceste, odnosno zagrebacke ceste jer vam se udes dogodio na kruznom toku koji uopce nije pravilno oznacen.

 

no zbog kvalitetnijeg komentiranja me interesira da li se nezgoda dogodila na nacin:

a) da ste se vi ukljucivali u kruzni tok dok se drugo vozilo prestrojavalo u kruznom toku ili

b) oboje ste bili u kruznom toku i to drugo vozilo se prestrojavalo

c) ni vrit ni mimo :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ljutko je napisao:

ja bih tuzio hrvatske ceste, odnosno zagrebacke ceste jer vam se udes dogodio na kruznom toku koji uopce nije pravilno oznacen.

 

no zbog kvalitetnijeg komentiranja me interesira da li se nezgoda dogodila na nacin:

a) da ste se vi ukljucivali u kruzni tok dok se drugo vozilo prestrojavalo u kruznom toku ili

b) oboje ste bili u kruznom toku i to drugo vozilo se prestrojavalo

c) ni vrit ni mimo :-D

 

b) Oboje smo bili u kruznom toku i to drugo vozilo se prestrojavalo u "moju" traku

 

Kao sto svi znaju koji se voze tim kruznim tokom dvije su trake za ulazak u njega s ljubljanske i to vozilo se ukljucilo u kruzni tok kada i ja, samo sam je bila od pocetka u desnoj a drugo vozilo u lijevoj traci

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nakon kontakta prolikom prestrojavanja sva vozila nastavljaju kretanje, zaustave se negdje sa strane, a na kolniku nigdje ne ostaju tragovi na osnovu kojih bi se sa sigurnošću moglo doći do točnog mjesta prometne nesreće.

 

Da ste zvali policiju oni ništa ne bi mogli napraviti ukoliko su različite izjave sudionika, a nema svjedoka.

 

Nakon takve nezgodne situacije pokupite tih 1.000 kuna i budite sretni što ste i to dobili.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

vi ste u pravu - dokazni put moze biti trnovit - steta sto niste zvali policiju

 

Amstafica je napisao:

Kao sto svi znaju koji se voze tim kruznim tokom dvije su trake za ulazak u njega s ljubljanske i to vozilo se ukljucilo u kruzni tok kada i ja, samo sam je bila od pocetka u desnoj a drugo vozilo u lijevoj traci

 

taj kruzni tok je trebao biti samo prijelazno rjesenje i dam se kladiti da nema uporabnu dozvolu kao sto se i dam kladiti taj kruzni tok zapravo treba imati samo jedno traku - ma cijeli taj kruzni tok je cista improvizacija

 

 

savjet:

ako uzmete 1000 kn i dalje se mozete zaliti kao da niste uzeli nista.

dakle, soma u dzep i zalba na postu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija