Jump to content

Sat i datum plaćanja


Valkyrie

Preporučene objave

Bok svima

 

ne znam da li sam na pravom podforumu, no imam jedno pitanje:

 

do koliko se sati računa da je uplata plaćena taj dan?

 

Naime, cura mi je uplatila novac za stan, po srednjem rečaju HNB-a od tog dana. Uplatila ga je u 15:00h. Danas je dobila poziv iz dotične tvrtke da, s obzirom da je uplatila popodne, treba računati po tečaju od sljedećeg dana a ne dana uplate.

Napominjem da u kupoprorajnom ugovoru jasno stoji da se uplata vrši po tečaju na dan plaćanja, nigdje se sati ne spominju ( razlika je oko 2500kn, što nam je perilica rublja)

 

copy/paste dijela ugovora:

 

"u kunskoj protuvrijednosti prema srednjem tečaju HNB na dan plaćanja

U cijeni nije sadržan pripadajući porez na promet nekretnina i PDV. "

te

 

"Članak 4.

Kupac se obvezuje ugovornu cijenu iz članka 2. i 3. ovog Ugovora platiti Prodavatelju putem doznake u kunama po srednjem tečaju HNB-a za € na dan plaćanja na njegov račun broj:

xxxxx

...

Ovaj članak je bitna odredba ugovora."

 

hvala svima na odgovorima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Sve ovisi o tome u kojoj je banci izvršena uplata i da li je račun na koji je trebalo izvršiti uplatu u toj banci ili nekoj drugoj.

Ako je račun na koji je trebalo izvršiti uplatu otvoren u istoj banci u kojoj je uplata izvršena, onda je sasvim svejedno kad je u toku dana izvršena uplata.

Ako je račun na koji je trebala sjesti uplata u nekoj drugoj banci, onda se uplata treba izvršiti do 13:00, kako bi novac mogao sjesti isti dan kad je uplata i izvršena.

Također i tečaj HNB ne mora biti isti kao i srednji tečaj te banke, tako da se i tu može desiti razlika.

Nažalost, kod takvih ugovora gdje je uplata vezana uz tečaj, kupci se dovoljno ne informiraju i izvršavaju uplatu ne razmišljajući da može doći do tečajnih razlika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija