Jump to content

stambeni kredit !!!


kira

Preporučene objave

Poštovani !

Vlasnik sam građevinske parcele na kojoj imam namjreu graditi četiri stana, dobio sam lokacijsku dozvolu, sve na ime.

Imam vlastito poduzeće, na koje mi banka želi dati kredit za spomenutu gradnju.

Što mi je najbolje da učinim, kako da sve to prenesem na poduzeće i kako da vodim gradnju kroz poduzeće, stim da imam namjeru po završenoj gradnji tri satana prodati.

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sklopite ugovor o zajedničkoj investiciji sa svojom firmom.

Ali nađite stručnu osobu da vam pomogne i sa ugovorom, i oko gradnje, izvođača, itd. Zaključujem da nemate iskustva s tim.

Možda bolje da nađete suinvestitora, nekog iz branše.

U protivnom može vam se lako desiti da požalite što ste uopće ušli u taj posao.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru, molim za još neke nejasnoće..

Što se tu događa s lokacijkom, građevnom i uporabnom dozvolom,(ona pretpostavljam glasi na firmu ali kako) porezni propisi, PDV i sl.

Dali je možda bolje ići sa unosom građevinske parcele u firmu, kao temeljni kapital, ...pa da onda sve radi poduzeće..

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Cijeli taj zahvat je poprilično kompleksan, i ne može se sve objasniti u par rečenica.

 

Za početak, građevinsko zemljište, komunalni i vodni doprinos za dozvolu, i komunalni priključci nisu u obračunu PDV-a, pa ništa ne gubite ako dozvolu ishodite na svoje ime.

Gradilište ne smijete unijeti u tvrtku kao temeljni kapital, osim ako gradite poslovni prostor za potrebe tvrtke.

Namjera vam je (pretpostavljam) da na kraju dobijete stan za sebe? K tome, baš i ne raspolažete kapitalom za izgradnju objekta?

Obzirom da se ne snalazite u svemu ovome, savjetujem vam slijedeće:

 

Kada dobijete pravomoćnu dozvolu, potražite pouzdanog izvođača koji će vam za zemljište sa dozvolom dati stan u objektu. Angažirajte odvjetnika za taj ugovor.

:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Lokacjska dozvola je na moje ime, ja želim tu građevinsku parcelu prebaciti na firmu,po trenutačnom razmišljanju unos parcele kroz temeljni kapital, mislim da tu nema zakonskih zapreka.

Mislim također da se treba promijeniti lokacijska dozvola, ne znam zašto se ne bih na toj parceli mogla graditi kuća ili stanovi za prodaju ako je podzeće registrirano za tu djelatnost.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija